Zatruta Odra

Zakaz korzystania z wód Odry. Ważna decyzja wojewody zachodniopomorskiego

2022-08-18 16:41

Wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki zdecydował o przedłużeniu zakazu korzystania z wód Odry. Zgodnie z najnowszym rozporządzeniem porządkowym wojewody, zakaz obowiązuje do 25 sierpnia włącznie. Dotyczy on wszystkich wód Odry, w tym Odry Wschodniej i Odry Zachodniej wraz z łączącymi kanałami oraz z wodami Zalewu Szczecińskiego i wszystkimi innymi zbiornikami wodnymi przez które Odra przepływa.

Zakaz korzystania z wód Odry. Nowa decyzja wojewody zachodniopomorskiego

W czwartek, 18 sierpnia wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki przedłużył zakaz korzystania z wód Odry do 25 sierpnia włącznie. Przypomnijmy, że pierwotny zakaz wygasał dzisiaj, jednak już wcześniej pojawiały się doniesienia, że zostanie od przedłużony co najmniej do 22 sierpnia. Ostatecznie wojewoda zdecydował się na jeszcze mocniejsze wydłużenie zakazu korzystania z wód Odry. 

Zgodnie z zakazem w Odrze nie wolno się kąpać, ale też poić zwierząt wodą z rzeki, czy nawet podlewać nią roślin! Zakaz nie dotyczy działań podejmowanych w zakresie zarządzania kryzysowego, prac budowlanych, utrzymania wód, prac konserwacyjnych, żeglugi i dezaktywacji narzędzi pułapkowych, żaków i wontonów.

PRZECZYTAJ: Za pieniądze z tacy proboszcz kupował luksusowe apartamenty?! Oburzeni wierni zatrudnili detektywa!

Wjechała w 11-latkę na pasach! Szokujące nagranie!

Co oznacza zakaz korzystania z wód Odry? Wyjaśnienia urzędu wojewódzkiego

- Zakaz dotyczy: spożywania wody, wchodzenia do wody, kąpieli, połowów ryb, spożywania ryb, pojenia zwierząt gospodarskich i domowych, używania wody do celów gospodarczych, w tym podlewania, oraz innych działań wiążących się z bezpośrednim kontaktem z wszystkimi wodami Odry. Decyzją wojewody zachodniopomorskiego zakaz nie dotyczy działań podejmowanych w zakresie zarządzania kryzysowego, prac budowlanych, utrzymania wód, prac konserwacyjnych, żeglugi i dezaktywacji narzędzi pułapkowych, żaków i wontonów. Zakaz obowiązuje do 25 sierpnia br. włącznie i wszedł w życie z dniem ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Zachodniopomorskiego (tj. 18 sierpnia 2022 r. o godz. 14.17). W zależności od rozwoju sytuacji na wszystkich wodach Odry zakaz może zostać skrócony lub wydłużony - czytamy na stronie internetowej Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Sonda
Czy zatrucie Odry to wina rządzących?