Ależ luksusy duchownego!

Za pieniądze z tacy proboszcz kupował luksusowe apartamenty?! Oburzeni wierni zatrudnili detektywa!

2022-08-18 8:24

Dębno: Mieszkańcy tego rejonu województwa zachodniopomorskiego są wściekli na 52-letniego księdza Henryka Łąckiego. Wszystko po tym, jak na jaw wyszło, iż duchowny jest właścicielem luksusowych apartamentów. Były już proboszcz tak zdenerwował wiernych, że ci wynajęli detektywa, aby ten zbadał sprawę.

Dębno: Proboszcz kupił luksusowe mieszkania za pieniądze z tacy?

Salezjanie zarządzają parafią śś. Piotra i Pawła w Dębnie. Gdy proboszczem był ks. Henryk Łącki (52 l.), cieszył się ogromnym poważaniem. Pomagał dzieciom, odebrał też medal "Zasłużony dla Miasta i Gminy Dębno". Tymczasem jak podaje "Gazeta Wyborcza" - obecnie ksiądz jest na cenzurowanym. Dlaczego? Wszystko przez zakup 4 luksusowych mieszkań. Dwa z nich mieszczą się w Kołobrzegu, a dwa kolejne w Łebie. "Gazeta Wybrocza" wyliczyła, że za wszystkie zapłacił łącznie 2,5 miliona złotych. Płacił gotówką. 

Ksiądz Izabela Sikora: "Pięknie, że się różnimy". Zobacz rozmowę z jedną z pierwszych kobiet-księży w Polsce [WIDEO]

Proboszcz z Dębna kupił luksusowe apartamenty. Śledztwo trwa

"Gazeta Wyborcza" podaje, że Inspektoria Salezjanów w Pile wyjaśnia sprawę i wezwała już księdza Henryka do złożenia wyjaśnień. Ten miał powiedzieć, że pieniądze otrzymał w darowiźnie. Wierni nie są zachwyceni takim obrotem spraw. Przypominają, że Salezjanie powinni "prowadzić życie proste i powstrzymywać się od wszystkiego, co trąci próżnością". 7 sierpnia spłynęła informacja, że ksiądz Henryk nie będzie dalej proboszczem parafii w Dębnie. Mieszkańcy sugerują, że może wystąpić ze stanu duchownego. Jedno jest pewne, ta sprawa jeszcze długo będzie wzbudzać emocje wśród lokalnej społeczności.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Sonda
Czy księża powinni pełnić funkcje publiczne?
Rzucam hasło: Ksiądz Izabela Sikora
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany