Przyroda lubi zaskakiwać!

"Egzotyczna" roślina w centrum Szczecina. Mieszkańcy mają ubaw. "Miasto wycina, my sadzimy" [ZDJĘCIA, WIDEO]

2022-08-18 8:25

O ile takie widoki nie są niczym dziwnym na polach, to w centrum dużego miasta jest już to raczej coś niespotykanego. Na jednej z głównych ulic w Szczecinie, gdzie obecnie trwa "torowa rewolucja", czyli modernizacja torowisk tramwajowych, na placu budowy, wśród betonu i piachu, wyrosła dorodna... kukurydza!

Na taki "egzotyczny" obrazek możemy natknąć się na alei Wyzwolenia, nieopodal skrzyżowania z ulicą Rayskiego, gdzie na pasie zieleni, tuż obok modernizowanego torowiska wyrosła dorodna kukurydza. Roślina ma około metr wysokości. Bardziej spostrzegawczy zauważą również dojrzewającą kolbę.

Ciekawostka przyrodnicza w centrum Szczecina

Co ciekawe, kukurydza wyrosła na dość nieprzyjaznym gruncie dla jakiejkolwiek roślinności. To sam środek placu budowy, gdzie dominuje beton i piasek. Nie wiadomo też, skąd się tam wzięła. Prawdopodobnie jakieś przypadkowe ziarenko kukurydzy, mimo niesprzyjających warunków, postanowiło wypuścić korzenie i stać się ciekawostką przyrodniczą w centrum Szczecina.

Czytaj też: Tor przeszkód w centrum Szczecina. Piesi są wściekli!

Zdjęcia rośliny obiegły media społecznościowe, a internauci prześcigali się w komentowaniu tego niecodziennego zjawiska.

  • "Były już pola konopi... To czemu nie łany kukurydzy."
  • "Pozostaje mieć nadzieję, że kursy kombajnu zostaną uwzględnione w rozkładzie jazdy."
  • "Zjadamy owoce, pestki rzucajmy gdzie popadnie,miasto wycina my sadzimy."
  • "Widocznie kukurydza skorzystała z okazji, gdy prezydent jest na urlopie. Bo jak wróci, podejmie interwencję w Zakładzie Usług Komunalnych aby zabrukować to miejsce."
  • "Ciekawy pomysł. Może zamiast wszędobylskiej tuji czy bukszpanu posiać właśnie kukurydze, słonecznik i inne tego typu roślinki. Jestem za."

- czytamy w komentarzach.

To już kolejny przykład na to, jak przyroda potrafi sobie radzić w trudnych warunkach. Jeszcze niedawno mieszkańcy narzekali na "betonozę" na znajdującym się nieopodal placu Rodła. Tymczasem natura postanowiła stanąć do walki z betonem, zanim ekipy ogrodników wprowadzą odrobinę zieleni i w ciągu zaledwie kilku tygodni na skrzyżowaniu wyrosły dorodne... chwasty.

Czytaj też: Teatr Letni w Szczecinie jak twierdza. Mieszkańcy muszą pokonywać setki metrów dookoła [ZDJĘCIA, WIDEO]

Sonda
Czy Szczecin jest zielonym miastem?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany