Zachodniopomorskie: Życie 3-letniej Mai warte jest MILION złotych! Brakuje już naprawdę niewiele

Pomoc dla Mai
Autor: Reprodukcja Domin

Od ponad miesiąca trwa walka o życie 3-letniej Mai Dąbrowskiej ze Świdwina (woj. zachodniopomorskie). W czerwcu słowa lekarzy wbiły rodzicom dziewczynki nóż prosto w serce, a życie rozsypało się im na milion kawałków. 19 czerwca rozpoczęła się walka o to, co najcenniejsze – o życie córeczki Mai. Na leczenie dziewczynki potrzeba około miliona złotych. Zebrano już większą część potrzebnych środków, jednak to wciąż za mało.

Maja jest pogodnym, radosnym, uśmiechniętym dzieckiem, które kocha wszystko i wszystkich. Teraz jej bezpieczny, dziecinny świat zmienił się w szpitalny koszmar. Maja jest dzielna, obecnie lekarze podają jej pierwszą chemioterapię. W ciągu ostatnich tygodni przeszła zabiegi chirurgiczne: biopsje i dwie paracentezy jamy brzusznej. Lekarze sporządzili plan leczenia Mai. Na początek chemia ma zmniejszyć guza, by można było go usunąć. Potem Maję czeka przeszczep komórek macierzystych, mega chemia, radioterapia i immunoterapia, która ma zapobiec wznowieniu choroby i raz na zawsze zniszczyć potwora.

Guz został zlokalizowany w nadbrzuszu i śródbrzuszu, jest gigantyczny i ma wymiary 14cm x 5.8cm x 7.7 cm. Zajął kręgosłup od odcinka piersiowego do krzyżowego, miednicę, lewą kość biodrową, prawa kość udową oraz kości czaszki. Zaburza funkcjonowanie układu pokarmowego. To jeden z najbardziej złośliwych nowotworów, który jest bardzo groźny, podstępny, agresywny i nieobliczalny. Immunoterapia to koszt około 1 miliona złotych. Na tyle zostało wycenione życie Mai.

Gdy dwa tygodnie na łamach "Super Expressu" opisywaliśmy historię dziewczynki, na koncie było zaledwie 30 tysięcy złotych. Po naszej publikacji pojawiło się wielu darczyńców, którym los Mai nie był obojętny. Udało się już zebrać prawie całą potrzebną kwotę, jednak wciąż jeszcze brakuje środków na leczenie. Potrzeba jeszcze około 40 tysięcy złotych. To niewiele w skali miliona, jednak bardzo dużo, by go osiągnąć. Zbiórka pieniędzy na leczenie Mai odbywa się na stronie internetowej Fundacji Siepomaga. Liczy się każda, nawet najdrobniejsza wpłata.

Ewakuacja przez strażaków mężczyzny ważącego 250 kg

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.