Na ich widok każdy kierowca gwałtownie HAMUJE! Niecodzienny sposób na piratów drogowych

i

Autor: Domin

Zachodniopomorskie: Na ich widok każdy kierowca gwałtownie HAMUJE! Niecodzienny sposób na piratów drogowych

Przekraczanie dozwolonej prędkości to plaga na polskich drogach. Kierowcy jeżdżą za szybko nie tylko na autostradach i drogach ekspresowych, ale także na lokalnych drogach, które przebiegają przez tereny zabudowane. Na oryginalną metodę walki z piratami drogowymi wpadła mieszkanka wsi Budno w województwie zachodniopomorskim. Pani Kasia ustawiła przy drodze "straszaki", które sprawiają, że większość kierowców odruchowo naciska pedał hamulca.

Przy drodze, w sąsiedztwie domu, w którym mieszka kobieta, stanęły manekiny udające odobę spacerującą z wózkiem i dziecko na rowerku. Na ich widok większość kierowców zwalnia, obawiając się, że mogą niespodziewanie wejść na jezdnię.

Ruch samochodowy jest dość spory, gdyż zbiegają się tutaj trzy drogi: wojewódzka, powiatowa i gminna, którymi wiele osób dojeżdża do okolicznych zakładów przemysłowych. Przy drogach nie ma również chodników, a wielu kierowców jeździ zbyt szybko, co sprawia, że mieszkańcy Budna obawiają się o bezpieczeństwo swoje i swoich dzieci. Pani Katarzyna Nowaczyk-Dębicka ma pięciu synów, więc jej obawy są tym bardziej uzasadnione. Jednak impulsem do postawienia manekinów, była sytuacja, do której doszło jakiś czas temu.

- Przyjaciel syna, wychodząc od nas, o mało nie wpadł pod rozpędzony samochód - mówi pani Katarzyna. - To przelało czarę goryczy i postanowiłam coś zrobić.

Zobacz też: Podawali się za kurierów. Paczki nie dostarczyli, na głowach mieli KOMINIARKI

Pani Kasia kupiła główki fryzjerskie, resztę wykonała z tego, co miała pod ręką: ze słomy i ubrań. Odkąd manekiny stanęły przed jej domem, samochody nagle zaczęły zwalniać.

- One mają nawet swoje imiona - dodaje pani Kasia. - Ten mniejszy to Jaś, a większy to Kuba. Tak jak moi synowie. A to dlatego, że noszą ich ubrania.

Żeby nie przyzwyczaić kierowców do widoku "pieszych", pani Kasia regularnie ich przebiera, przestawia w inne miejsca i zmienia ustawienie. Manekiny są ubrane dodatkowo w odblaskowe kamizelki, by były widoczne również po zmierzchu.

- Efekt jest duży - dodaje kobieta. - Kiedyś było tu kilka wypadków śmiertelnych, mam nadzieję, że więcej ich tutaj nie będzie.

Zobacz też: Oszustwo na spis powszechny. Starsza pani z Łobza straciła duże pieniądze!

Zwalniają nie tylko przypadkowi kierowcy, zaskoczeni niecodziennym widokiem, ale także ci, którzy pokonują tę drogę codziennie. Po prostu nauczyli się jak jeździć.

Pomysł pani Katarzyny spodobał się również jej sąsiadom, którzy poprosili ją o zrobienie podobnych manekinów. Wkrótce staną one w innych częściach wsi, by dyscyplinować kierowców ze zbyt "ciężką nogą".

Co sądzicie o takim sposobie walki z piratami drogowymi? Piszcie w komentarzach!

Potworny wypadek na trasie S8 w Warszawie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany