Oszustwo na spis powszechny. Starsza pani z Łobza straciła duże pieniądze!

Oszustwo na spis powszechny
Autor: jarmoluk / CC0 / pixabay.com / Grzegorz Kluczyński

Przestępcy wykorzystują każdą okazję, by wzbogacić się kosztem innych. Taką okazją jest ostatnio Narodowy Spis Powszechny, który stał się kolejną "inspiracją" dla oszustów. Po okradaniu ludzi metodami "na wnuczka" i "na policjanta" pojawiły się już pierwsze oszustwa... "na rachmistrza". Niestety ofiarą przestępców wciąż padają osoby starsze, które w ten sposób tracą często oszczędności całego życia.

Odbywający się raz na dziesięć lat Narodowy Spis Powszechny, stał się dla przestępców dobrą okazją do szybkiego i nieuczciwego zarobku. Taka sytuacja miała miejsce w Łobzie, gdzie ofiarą oszustów padła starsza kobieta - portal lobez24.pl. We wtorek, 4 maja, wczesnym popołudniem do jednego z mieszkań przy ul. Pocztowej zapukała kobieta, najprawdopodobniej narodowości romskiej, podająca się za rachmistrza spisowego.

78-letnia kobieta, zupełnie nieświadoma sytuacji, wpuściła fałszywą rachmistrzynię do mieszkania. Ta poprosiła o szklankę wody. Gdy starsza pani poszła do kuchni, kobieta ukradła pieniądze znajdujące się w mieszkaniu i uciekła. Jej łupem padły 4 tysiące złotych.

Zobacz też: Tutaj ludzkie mięso przerabiano na... BIGOS! Kamienica legendarnego "rzeźnika z Niebuszewa" już tak nie wygląda [ZDJĘCIA, WIDEO]

Policja ostrzega przed fałszywymi rachmistrzami i apeluje by ostrzegać swoich krewnych w podeszłym wieku przed grożącym niebezpieczeństwem. Takich przypadków może być w najbliższym czasie dużo więcej, gdyż przestępcy korzystają z każdej możliwej okazji do nieuczciwego zarobku.

Zobacz też: Podawali się za kurierów. Paczki nie dostarczyli, na głowach mieli KOMINIARKI

Dom legendarnego "rzeźnika z Niebuszewa" zmienił się nie do poznania
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE