Oszustwo na spis powszechny

i

Autor: jarmoluk / CC0 / pixabay.com / Grzegorz Kluczyński

Oszustwo na spis powszechny. Starsza pani z Łobza straciła duże pieniądze!

2021-05-07 7:56

Przestępcy wykorzystują każdą okazję, by wzbogacić się kosztem innych. Taką okazją jest ostatnio Narodowy Spis Powszechny, który stał się kolejną "inspiracją" dla oszustów. Po okradaniu ludzi metodami "na wnuczka" i "na policjanta" pojawiły się już pierwsze oszustwa... "na rachmistrza". Niestety ofiarą przestępców wciąż padają osoby starsze, które w ten sposób tracą często oszczędności całego życia.

Odbywający się raz na dziesięć lat Narodowy Spis Powszechny, stał się dla przestępców dobrą okazją do szybkiego i nieuczciwego zarobku. Taka sytuacja miała miejsce w Łobzie, gdzie ofiarą oszustów padła starsza kobieta - portal lobez24.pl. We wtorek, 4 maja, wczesnym popołudniem do jednego z mieszkań przy ul. Pocztowej zapukała kobieta, najprawdopodobniej narodowości romskiej, podająca się za rachmistrza spisowego.

78-letnia kobieta, zupełnie nieświadoma sytuacji, wpuściła fałszywą rachmistrzynię do mieszkania. Ta poprosiła o szklankę wody. Gdy starsza pani poszła do kuchni, kobieta ukradła pieniądze znajdujące się w mieszkaniu i uciekła. Jej łupem padły 4 tysiące złotych.

Zobacz też: Tutaj ludzkie mięso przerabiano na... BIGOS! Kamienica legendarnego "rzeźnika z Niebuszewa" już tak nie wygląda [ZDJĘCIA, WIDEO]

Policja ostrzega przed fałszywymi rachmistrzami i apeluje by ostrzegać swoich krewnych w podeszłym wieku przed grożącym niebezpieczeństwem. Takich przypadków może być w najbliższym czasie dużo więcej, gdyż przestępcy korzystają z każdej możliwej okazji do nieuczciwego zarobku.

Zobacz też: Podawali się za kurierów. Paczki nie dostarczyli, na głowach mieli KOMINIARKI

Dom legendarnego "rzeźnika z Niebuszewa" zmienił się nie do poznania
Nasi Partnerzy polecają