Kurier

i

Autor: romeosessions / CC0 / pixabay.com

Szczecin: Podawali się za kurierów. Paczki nie dostarczyli, na głowach mieli KOMINIARKI

2021-05-06 21:20

Było ich dwóch. Przyszli do mieszkania pokrzywdzonego pod pretekstem doręczenia mu przesyłki kurierskiej. Gdy weszli do środka, okazało się, że nie mają żadnej paczki, a na głowach mają kominiarki. Później doszło do dramatycznych scen. Mężczyzna został pobity, okradziony i uwięziony w łazience. Łupem napastników padło 5 tysięcy złotych. Wkrótce obaj odpowiedzą za swoje czyny.

Prokuratura Rejonowa Szczecin-Zachód zakończyła śledztwo w sprawie rozboju, do którego doszło 8 grudnia ubiegłego roku w jednym z mieszkań w Szczecinie.

- Podejrzani udali się do mieszkania pokrzywdzonego pod pretekstem doręczenia mu przesyłki kurierskiej. Po wpuszczeniu ich do budynku pokrzywdzony udał się do pokoju, w którym trzymał pieniądze celem uiszczenia opłaty za przesyłkę pobraniową - informuje Alicja Macugowska-Kyszka z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. - Gdy wyszedł z pokoju z pieniędzmi zastał na korytarzu dwóch ubranych w kominiarki mężczyzn. Wówczas jeden z podejrzanych wepchnął pokrzywdzonego do pokoju, przewrócił na ziemię oraz dusił żądając wskazania gdzie trzyma pozostałe pieniądze.

Zobacz też: Zaatakowali bez powodu. Odpowiedzą za brutalne pobicie w centrum Szczecina

Mężczyźni zabrali ze wskazanego miejsca gotówkę w kwocie 5000 złotych, a następnie zamknęli napadniętego mężczyznę w łazience, po czym uciekli z miejsca zdarzenia.

Policji udało się zatrzymać napastników. Okazali się nimi mężczyźni w wieku 31 i 32 lat. Jeden z nich przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia. Obaj byli w przeszłości karani sądownie.

- Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania, który był stosowany także w dacie kierowania do sądu aktu oskarżenia - dodaje rzeczniczka prokuratury. - Nadto prokurator dokonał na mieniu podejrzanych zabezpieczenia majątkowego.

Wkrótce obaj mężczyźni odpowiedzą przed wymiarem sprawiedliwości. Za rozbój grozi im kara od 2 do nawet 12 lat więzienia.

Zobacz też: Transgraniczny pościg pod Kołbaskowem. 37-latek uciekał skradzionym fordem [ZDJĘCIA]

Dom legendarnego "rzeźnika z Niebuszewa" zmienił się nie do poznania
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany