Szczecin: Podawali się za kurierów. Paczki nie dostarczyli, na głowach mieli KOMINIARKI

Kurier
Autor: romeosessions / CC0 / pixabay.com

Było ich dwóch. Przyszli do mieszkania pokrzywdzonego pod pretekstem doręczenia mu przesyłki kurierskiej. Gdy weszli do środka, okazało się, że nie mają żadnej paczki, a na głowach mają kominiarki. Później doszło do dramatycznych scen. Mężczyzna został pobity, okradziony i uwięziony w łazience. Łupem napastników padło 5 tysięcy złotych. Wkrótce obaj odpowiedzą za swoje czyny.

Prokuratura Rejonowa Szczecin-Zachód zakończyła śledztwo w sprawie rozboju, do którego doszło 8 grudnia ubiegłego roku w jednym z mieszkań w Szczecinie.

- Podejrzani udali się do mieszkania pokrzywdzonego pod pretekstem doręczenia mu przesyłki kurierskiej. Po wpuszczeniu ich do budynku pokrzywdzony udał się do pokoju, w którym trzymał pieniądze celem uiszczenia opłaty za przesyłkę pobraniową - informuje Alicja Macugowska-Kyszka z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. - Gdy wyszedł z pokoju z pieniędzmi zastał na korytarzu dwóch ubranych w kominiarki mężczyzn. Wówczas jeden z podejrzanych wepchnął pokrzywdzonego do pokoju, przewrócił na ziemię oraz dusił żądając wskazania gdzie trzyma pozostałe pieniądze.

Zobacz też: Zaatakowali bez powodu. Odpowiedzą za brutalne pobicie w centrum Szczecina

Mężczyźni zabrali ze wskazanego miejsca gotówkę w kwocie 5000 złotych, a następnie zamknęli napadniętego mężczyznę w łazience, po czym uciekli z miejsca zdarzenia.

Policji udało się zatrzymać napastników. Okazali się nimi mężczyźni w wieku 31 i 32 lat. Jeden z nich przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia. Obaj byli w przeszłości karani sądownie.

- Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania, który był stosowany także w dacie kierowania do sądu aktu oskarżenia - dodaje rzeczniczka prokuratury. - Nadto prokurator dokonał na mieniu podejrzanych zabezpieczenia majątkowego.

Wkrótce obaj mężczyźni odpowiedzą przed wymiarem sprawiedliwości. Za rozbój grozi im kara od 2 do nawet 12 lat więzienia.

Zobacz też: Transgraniczny pościg pod Kołbaskowem. 37-latek uciekał skradzionym fordem [ZDJĘCIA]

Dom legendarnego "rzeźnika z Niebuszewa" zmienił się nie do poznania
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE