Wybory

i

Autor: Jacek Chlewicki

Wybory 2019: Rekordowa frekwencja w Szczecinie [AUDIO]

2019-10-14 9:33

Takiej frekwencji nie było na wyborach od lat. Rekord został pobity zarówno w skali całego kraju, jak i w poszczególnych miastach. Nie zawiedli również mieszkańcy Szczecina.

W skali całego kraju frekwencja wyniosła ponad 60 procent, co świadczy o ogromnym zainteresowaniu wyborami. Według informacji przekazanych przez PKW, w Szczecinie również padł rekord, gdzie do do urn wyborczych poszło ponad 66 procent uprawnionych.

I choć politycy z poszczególnych partii często mają odmienne zdanie w różnych sprawach, to akurat w tej kwestii są wyjątkowo zgodni. "To święto demokracji" - mówią.

- Wiemy, że w niektórych miejscach w Szczecinie ta frekwencja sięgnęła nawet 80 procent, co jest spektakularnym wynikiem - mówi Arkadiusz Marchewka Koalicji Obywatelskiej.

- Ja tak marzyłem o tym, żeby kiedyś doszło do takiego stanu - dodaje Artur Szałabawka z Prawa i Sprawiedliwości. - A to świadczy o demokracji.

W całym województwie zachodniopomorskim do głosowania było uprawnionych blisko 1,3 mln osób.

Wybory 2019 w Zachodniopomorskiem

Arkadiusz Marchewka (KO) o frekwencji w Szczecinie:
Artur Szałabawka (PiS) o frekwencji w Szczecinie:
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE