Budowa basenu przy ul. Jodłowej

i

Autor: UM Szczecin Nowa pływalnia przy SP51 już prawie gotowa.

Wstęp na nowy basen w Szczecinie jest za drogi? "To dyskryminacja"

2022-02-24 8:16

Mieszkańcy Szczecina mogą już korzystać z nowej pływalni, która powstała przy Szkole Podstawowej nr 51 przy ul. Jodłowej. To bardzo ważne i potrzebne rozwiązanie w sytuacji, gdy wciąż pozostają zamknięte baseny w Szczecińskim Domu Sportu. Ogólnodostępne wejścia na pływalnię "Orka" są dostępne w weekendy. Jeden z radnych zwrócił jednak uwagę na ceny biletów, które - jego zdaniem - są zbyt drogie. Chodzi przede wszystkim o bilety ulgowe.

Basen przy SP 51 dostępny jest dla mieszkańców w soboty, w godz. 09:00 – 20:00 i niedziele, w godz. 09:00 - 18:00. Bilety kosztują 17 zł (bilet normalny) i 15 zł (bilet ulgowy). Szczeciński radny Patryk Jaskulski zwrócił uwagę nie tylko na to, że są to najwyższe ceny w mieście. Jego zdaniem niezrozumiała jest również wysokość ulgi, z której korzysta m.in. młodzież.

"Tym samym bilet ulgowy za wejście na basen w SP 51 jest droższy niż normalne bilety wstępu na innych obiektach"

- podkreśla radny w interpelacji skierowanej do prezydenta miasta, w której apeluje o obniżenie cen biletów. Obecną sytuację określa mianem "dyskryminacji".

"Uważam, że miasto powinno wspierać młodzież w aktywności fizycznej, co więcej powinno stwarzać młodzieży równomierne szanse dostępu do infrastruktury sportowej. Obecny cennik w SP51 ogranicza dostęp młodzieży z zachodnich osiedli Szczecina do tej infrastruktury, jest to dyskryminacja na którą nie mogę się zgodzić"

- czytamy w interpelacji.

Czytaj też: Nowa ścieżka rowerowa już gotowa. Rowerzyści mogą już korzystać z trasy na ul. Zawadzkiego

Radny Patryk Jaskulski sugeruje, by obniżyć cenę biletu ulgowego za wstęp na basen w SP 51 do 10 złotych, czyli takiej, jaka obowiązuje na zbudowanej kilka lat temu pływalni w Szkole Podstawowej nr 10. Bilet normalny kosztuje tam obecnie 15 złotych.

Obecnie mieszkańcy Szczecina mogą korzystać z czterech pływalni zlokalizowanych przy szkołach. Są to baseny przy SP nr 10, SP 51, SP 55 i Centrum Kształcenia Sportowego. Są one dostępne w weekendy.

W ciągu najbliższych dni, ponownie powinien zostać otwarty basen Floating Arena, który został zamknięty na początku grudnia z powodu uszkodzeń wyrządzonych przez huraganowy wiatr.

Czytaj też: Radni chcą więcej "kaczkomatów" w Szczecinie. Padły konkretne lokalizacje

Sonda
Czy w Szczecinie powinno powstać więcej basenów pływackich?
Katastrofa budowlana w Szczecińskim Domu Sportu. Runął fragment budynku pływalni