Floating Arena już bezpieczna. Otwarcie największej pływalni w Szczecinie już wkrótce

i

Autor: UM Szczecin Floating Arena już bezpieczna. Otwarcie największej pływalni w Szczecinie już wkrótce

Floating Arena już bezpieczna. Otwarcie największej pływalni w Szczecinie już wkrótce

2022-02-21 17:31

Ta informacja powinna ucieszyć szczecińskich miłośników pływania, którzy w ostatnim czasie niemal całkowicie stracili możliwość doskonalenia swoich umiejętności. Wkrótce swoje drzwi ponownie otworzy zamknięta od prawie trzech miesięcy Floating Arena, czyli 50-metrowy basen Szczecińskiego Domu Sportu.

Przypomnijmy, pływalnia została zamknięta na początku grudnia, po tym jak huraganowy wiatr uszkodził szklaną elewację budynku.

- Zakończyła się budowa zabezpieczeń wewnątrz Floating Areny - informuje Dariusz Sadowski z Centrum Informacji Miasta. - Obiekt jest bezpieczny dla użytkowników. Pływalnia przygotowywana jest do ponownego otwarcia.

Prace, które w ostatnich tygodniach były prowadzone na terenie Floating Areny miały zabezpieczyć szklanką konstrukcję elewacji i w konsekwencji zagwarantować osobom korzystającym z pływalni powrót na basen w bezpiecznych warunkach. Rzeczoznawca budowlany potwierdził jakość wykonanych zabezpieczeń.

Czytaj też: Huragan Eunice powalił ponad sto drzew na największej nekropolii w Polsce. Cmentarz Centralny w Szczecinie wciąż zamknięty

- Termin uruchomienia pływalni uzależniony jest już tylko od otrzymania pozytywnych wyników badań chemicznych wody - dodaje Dariusz Sadowski. - W oczekiwaniu na te informacje rozpoczęto proces podgrzewanie wody w niecce Floating Areny.

Pływalnia Szczecińskiego Domu Sportu będzie działać jednak w ograniczonym zakresie. Po katastrofie budowlanej, do której doszło 1 listopada 2021 r., na stałe zamknięty został mniejszy, 25-metrowy basen. Ta część SDS ma zostać wyburzona, a w jej miejscu ma powstać zupełnie nowy basen - większy i nowocześniejszy. Na ten moment będzie trzeba jednak poczekać co najmniej kilka lat.

Od ubiegłego weekendu miłośnicy pływania mogą również korzystać z basenów znajdujących się przy czterech szczecińskich szkołach: SP 10, SP 51, SP 55 i Centrum Kształcenia Sportowego. Pływalnie są udostępniane mieszkańcom w weekendy.

Czytaj też: Napad na stację paliw w Białym Borze. Sprawcy już w rękach policji [ZDJĘCIA, WIDEO]

Sonda
Czy w Szczecinie powinno powstać więcej basenów pływackich?
Katastrofa budowlana w Szczecińskim Domu Sportu. Runął fragment budynku pływalni
Nasi Partnerzy polecają