Katastrofa budowlana w Szczecińskim Domu Sportu

i

Autor: Domin W Szczecińskim Domu Sportu zawaliła się ściana pływalni

Katastrofa budowlana w Szczecińskim Domu Sportu. Dlaczego runął fragment budynku?

Trwa ustalanie przyczyn zawalenia się części widowni pływalni Szczecińskiego Domu Sportu. Do katastrofy budowlanej doszło w poniedziałek wieczorem. Dlaczego runął fragment budynku basenu, w którym jeszcze w piątek odbywały się zajęcia pływackie?

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 1 listopada. Około godz. 21:45 runęła część budynku, w którym mieści się 25-metrowy basen. Zawaliła się część balkonu z dojściem do trybun.

- Miejsce to od wielu już lat było wyłączone z użytkowania - informuje Marta Kufel z Urzędu Miasta Szczecin.

Przyczyną wyłączenia widowni z eksploatacji nie był jednak jej stan techniczny. Trybuna została wyłączona z eksploatacji, ponieważ nie spełniała obecnych wymagań – była zbyt stroma.

Czytaj też: Katastrofa budowlana w Szczecińskim Domu Sportu. Zawaliła się ściana pływalni [ZDJĘCIA, WIDEO]

Ciąg dalszy pod galerią zdjęć

Jeszcze w piątek odbywały się tutaj zajęcia pływackie

25-metrowy basen Szczecińskiego Domu Sportu, gdzie doszło do katastrofy budowlanej, został czasowo wyłączony z eksploatacji w sobotę, 30 października. Jeszcze w piątek wieczorem korzystali z niego mieszkańcy.

- Po stwierdzeniu przez pracowników basenu, że coś niepokojącego dzieje się z budynkiem SDS, w piątek po południu niezwłocznie podjęto decyzję o wyłączeniu obiektu z użytkowania - dodaje Marta Kufel. - Zamknięto również sąsiadujący z 25-metrowym basenem brodzik.

W chwili, gdy doszło do katastrofy budowlanej, w budynku nikogo nie było. Dzięki temu nie było osób poszkodowanych.

Czytaj też: Szczecin: Spacerował po torach na moście. Mogło dojść do tragedii [WIDEO]

Dlaczego doszło do katastrofy budowlanej w SDS?

Dlaczego doszło do zawalenia się części budynku SDS? Na to pytanie odpowiedź otrzymamy raczej nieprędko. Aktualnie przyczyny zdarzenia wyjaśnia Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego.

- Dopiero po powstaniu specjalistycznej ekspertyzy będziemy mogli mówić o konkretnych przyczynach tego zdarzenia – dodaje Marta Kufel.

Kompleks sportowy, w którym doszło do katastrofy budowlanej, został zbudowany ponad 50 lat temu. W 1970 roku, ówczesny WDS otrzymał tytuł Mister Budownictwa XXV-Lecia Szczecina. Obecnie administruje nim Miejski Ośrodek Sportu Rekreacji i Rehabilitacji w Szczecinie.

Floating Arena również zamknięta

Do kompleksu przynależy też 50-metrowy basen Floating Arena, zbudowany dekadę temu. W związku z katastrofą budowlaną, wejścia indywidualne na ten obiekt zostały wstrzymane do odwołania.

Czytaj też: Szczecin: Tragedia w Galaxy. 13-latka spadła z dużej wysokości

Sonda
Czy czujesz się bezpiecznie w szczecińskich budynkach użyteczności publicznej?
Katastrofa budowlana w Szczecińskim Domu Sportu. Runął fragment budynku pływalni
Nasi Partnerzy polecają