Spacerował po torach na moście. Mogło dojść do tragedii

i

Autor: YouTube / Uwaga! Tramwaj! Spacerował po torach na moście. Mogło dojść do tragedii

Szczecin: Spacerował po torach na moście. Mogło dojść do tragedii [WIDEO]

2021-11-02 11:07

Niewiele brakowało, a nieodpowiedzialny wybryk mógł się skończyć tragedią. Mężczyzna, który w ciemnościach spacerował po torowisku tramwajowym na Moście Pionierów w Szczecinie, cudem uniknął śmierci. Incydent zarejestrowała kamera zamontowana w jednym z tramwajów. Film trafił do sieci.

Była sobota, godzina 20:00. Na dworze było już ciemno. Tramwaj linii nr 2 jechał przez Most Pionierów w kierunku pętli Turkusowa. Niespodziewanie motorniczy zauważył mężczyznę w ciemnej kurtce, z plecakiem, spacerującego między torami tramwajowymi. Wystarczyłaby dosłownie chwila, by potknął się na nierównym tłuczniu, stracił równowagę, przewrócił się i wpadł wprost pod koła rozpędzonego tramwaju. Incydent zarejestrowała kamera zamontowana za przednią szybą pojazdu. Nagranie zostało opublikowane na kanale Uwaga! Tramwaj! w serwisie YouTube.

Czytaj też: Szczecin: O włos od śmierci. Dziewczyna prawie weszła pod tramwaj! "Odłóżcie te cholerne telefony!"

- Nie spodziewałem się, że może mnie w pracy spotkać coś takiego – tłumaczy Bartosz Grzegolec, motorniczy ze spółki Tramwaje Szczecińskie. - Na szczęście nic się nie stało. Od razu wykonałem telefon do centrali ruchu i powiadomiłem o sytuacji. Nie minęła chwila i już był komunikat we wszystkich tramwajach, które przejeżdżają ten odcinek.

Na Moście Pionierów nie ma chodnika, którym można byłoby pokonać go pieszo. Najbliższa piesza przeprawa to Most Cłowy. To jednak nie tłumaczy nieodpowiedzialnego zachowania mężczyzny, który postanowił skrócić sobie trasę.

- Każdego dnia na ulicach i torowisku dochodzi do niebezpiecznych sytuacji z udziałem pieszych - mówi Hanna Pieczyńska ze spółki Tramwaje Szczecińśkie. - Nieuwaga i lekkomyślność mogą skończyć się naprawdę tragicznie. Trudno znaleźć parlamentarne słowa na tak skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie, jak to na filmie. Możemy stawiać barierki, wygrodzenia, ale na brak wyobraźni osoby idącej po torowisku nie znajdziemy sposobu. Może materiał będzie przestrogą. Zastanówmy się dziesięć razy zanim przekroczymy jednię w niedozwolonym miejscu i będziemy maszerować tam, gdzie jest to nie tylko niedozwolone, ale przede wszystkim niebezpieczne!

Warto również pamiętać, że takie sytuacje są również bardzo stresujące dla motorniczych, a podczas gwałtownego hamowania pasażerowie przebywający w tramwaju, mogą doznać poważnych obrażeń.

Czytaj też: Szczecin: Dziecko omal nie wylądowało pod kołami tramwaju! O włos od tragedii [WIDEO]

Sonda
Jak oceniasz szczecińską komunikację miejską?
Torowa rewolucja w Szczecinie. Tramwaje wracają na pl. Żołnierza i ul. Matejki
Nasi Partnerzy polecają