Chłopiec o mało nie zginął pod kołami tramwaju

i

Autor: YouTube / Uwaga! Tramwaj! Chłopiec o mało nie zginął pod kołami tramwaju

Szczecin: Dziecko omal nie wylądowało pod kołami tramwaju! O włos od tragedii [WIDEO]

2021-06-28 17:48

Praca motorniczego wiąże się z wielką odpowiedzialnością, ale także z ogromnym stresem. Bardzo często dochodzi do bardzo niebezpiecznych sytuacji z udziałem innych uczestników ruchu drogowego, którzy w starciu z wielkim i ciężkim tramwajem nie mają żadnych szans. W tym przypadku brakowało dosłownie kilku sekund i centymetrów, by doszło do niewyobrażalnej tragedii. Pod kołami tramwaju mogło zginąć dziecko!

Niebezpieczną sytuację zarejestrował autor kanału "Uwaga! Tramwaj!", który pokazuje różne sytuacje, z którymi spotykają się kierujący szczecińskimi tramwajami. Bardzo często są one wynikiem nieostrożnego, a wręcz nieodpowiedzialnego zachowania kierowców, rowerzystów i pieszych, którzy nie zdają sobie sprawy, na jakie niebezpieczeństwo się narażają.

Czytaj też: Bawili się na własnym weselu, gdy ich dom wyleciał w powietrze. To nie był wybuch gazu [ZDJĘCIA, NOWE FAKTY]

Ostatnie nagranie dotyczy niebezpiecznej sytuacji, do której doszło na przystanku tramwajowym na Rondzie Giedroycia.

- Na materiale, który został udostępniony, widać jak chłopiec niebezpieczne zbliża się do krawędzi peronu - mówi Hanna Pieczyńska z Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie. - Dopiero sygnał dźwiękowy powoduje, że dziecko zatrzymuje się. Gdyby nie czujność prowadzącego pojazd i gwałtowne hamowanie mogłoby dojść do tragedii.

W tym przypadku na szczęście wszystko skończyło się na strachu. Ani chłopcu, ani pasażerom, którzy musieli doświadczyć ostrego hamowania, nic się nie stało.

Czytaj też: Dziewczynka WPATRZYŁA się w smartfona, nagle nadjechał tramwaj. To mogło skończyć się tragicznie!

Pół roku "torowej rewolucji" w centrum Szczecina