Sosnowo: Wybuch butli gazowej zniszczył dom nowożeńców

i

Autor: Domin

Bawili się na własnym weselu, gdy ich dom wyleciał w powietrze. To nie był wybuch gazu [ZDJĘCIA, NOWE FAKTY]

Najpiękniejszy dzień w życiu Elżbiety i Adama Wawrzyniaków z Sosnowa (woj. zachodniopomorskie) zmienił się w prawdziwy koszmar. Podczas gdy "świeżo upieczeni" małżonkowie bawili się na swoim weselu, ich dom obrócił się w zgliszcza. Początkowo sądzono, że wybuchł gaz. Okazało się jednak, że nie był to nieszczęśliwy wypadek, a celowe działanie osoby, która zniszczyła szczęście państwa młodych, pozbawiając ich całego dobytku.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek, 25 czerwca. Było już po mszy w kościele i sakramentalnym "tak". Przyszła pora na zabawę w sali weselnej. Tłumy gości, muzyka, taniec, zabawa. To wszystko niespodziewanie przerwał telefon do państwa młodych.

- W waszym domu wybuchł gaz! - brzmiała wiadomość, która w jednej sekundzie zniszczyła magiczny nastrój najpiękniejszego dnia w życiu Eli i Adama.

Nowożeńcy natychmiast udali się na miejsce zdarzenia. Niestety to, co usłyszeli w słuchawce, okazało się brutalną prawdą. Ich dom obrócił się w zgliszcza. Wszystko to, na co pracowali latami, legło w gruzach. Młodzi małżonkowie pozostali bez dachu nad głową.

Młodzi małżonkowie pozostali bez dachu nad głową, z kredytem, który zaciągnęli na kupno domu, który właśnie stracili.

Na szczęście w chwili wybuchu w domu nie było nikogo, chociaż niewiele brakowało, by doszło do tragedii. Dzieci miały wrócić do domu dopiero po północy. Eksplozja nastąpiła wcześniej.

- Wciąż chcą wrócić do swojego pokoju - mówi pan Adam w rozmowie z dziennikarzami "Faktów" TVN. - Ale tego pokoju już nie ma...

Czytaj więcej: Ela i Adam brali ślub, gdy ich dom legł w gruzach. Wybuch gazu zniszczył ich marzenia

Na portalu zrzutka.pl niemalże natychmiast ruszyła zbiórka pieniędzy, które maja pomóc Eli i Adamowi w odbudowaniu zniszczonego domu. Dotychczas zebrano ponad 23 tysiące. To jednak zbyt mało, by osiągnąć zakładany cel w kwocie 300 tysięcy złotych.

Krótko po zdarzeniu okazało się, że nie był to jednak nieszczęśliwy wypadek. Ktoś celowo wysadził w powietrze dom państwa młodych.

W tej sprawie zatrzymano już dwóch mężczyzn. Według nieoficjalnych informacji, jeden z nich to 24-letni obywatel Ukrainy, który pracował w sąsiedztwie. Drugi to sąsiad państwa młodych. Jednego z mężczyzn aresztowano na trzy miesiące.

Nieoficjalnie mówi się, że wybuch był pokłosiem konfliktu między sąsiadami, który dotyczył kawałka ziemi i stawu. Śledztwo w tej sprawie prowadzi prokuratura.

Zniszczony dom nie nadaje się do zamieszkania. Konieczna będzie jego rozbiórka i budowa od podstaw. Państwo Wawrzyniakowie nie mają jednak pewności, czy będą chcieli odbudować go w tym samym miejscu.

Czytaj też: Szczecin: Próbował zabić ojca. Inną zbrodnię opisał w książce. Bartłomiej S. stanął przed sądem [ WIDEO,ZDJĘCIA]

Sonda
Czy zdarzyło Ci się, że ktoś groził Ci śmiercią?
Chciał otruć ojca nasionami cisa