Katastrofa budowlana w Szczecińskim Domu Sportu

i

Autor: Domin W Szczecińskim Domu Sportu zawaliła się ściana pływalni

Katastrofa budowlana w Szczecińskim Domu Sportu. Zawaliła się ściana pływalni [ZDJĘCIA, WIDEO]

Zawaliła się ściana budynku basenu Szczecińskiego Domu Sportu przy ul. Unisławy w Szczecinie. Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 1 listopada wieczorem.

W poniedziałek, 1 listopada, około godz. 21:45 runęła część budynku, w którym mieści się 25-metrowy basen. Zawaleniu uległa jedna ze ścian trybun. Na miejsce przyjechała straż pożarna i policja. Jak poinformował kpt. Tomasz Kubiak z zachodniopomorskiej straży pożarnej, nikomu nic się nie stało. Na terenie obiektu nikogo o tej porze nie było. 25-metrowy basen Szczecińskiego Domu Sportu, gdzie doszło do katastrowy budowlanej, został czasowo wyłączony z eksploatacji w sobotę, 30 października. Jeszcze w piątek wieczorem korzystali z niego mieszkańcy. Z 50-metrowego basenu Floating Arena można korzystać jak dotychczas, zgodnie z grafikiem zamieszczonym na stronie internetowej pływalni.

Czytaj też: Szczecin: Wszystkich Świętych na największym cmentarzu w Polsce. Jest spokojniej niż zwykle [ZDJĘCIA, WIDEO]

Wciąż nie wiadomo, dlaczego doszło do katastrofy. Trwa wyjaśnianie przyczyn zdarzenia. Kompleks sportowy, w którym doszło do katastrofy budowlanej, został zbudowany ponad 50 lat temu. W 1970 roku, ówczesny WDS otrzymał tytuł Mister Budownictwa XXV-Lecia Szczecina. Obecnie administruje nim Miejski Ośrodek Sportu Rekreacji i Rehabilitacji w Szczecinie.

Czytaj też: Szczecin: Tramwaj po raz pierwszy na ulicy Szafera. Kiedy pojawią się stałe kursy?

Sonda
Czy czujesz się bezpiecznie w szczecińskich budynkach użyteczności publicznej?
Katastrofa budowlana w Szczecińskim Domu Sportu. Runął fragment budynku pływalni
Nasi Partnerzy polecają