Basen SDS zostanie wyburzony

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Basen, na którym doszło do katastrofy budowlanej, zostanie wyburzony

Co dalej z basenem Szczecińskiego Domu Sportu? Jest decyzja po katastrofie budowlanej [ZDJĘCIA, WIDEO]

2022-01-22 23:10

Jest decyzja w sprawie 25-metrowego basenu Szczecińskiego Domu Sportu, który częściowo zawalił się ponad dwa miesiące temu. Niestety przyszłość obiektu nie przedstawia się optymistycznie. Dawny "Mister Szczecina" zostanie zburzony.

Przypomnijmy, do katastrofy budowlanej doszło w poniedziałek, 1 listopada. Około godz. 21:45 runęła część budynku, w którym mieści się 25-metrowy basen. Zawaliła się część przeszklonej ściany z dojściem do trybun. Jak wykazały ekspertyzy, przyczyną był zły stan techniczny obiektu.

W piątek, 21 stycznia, podczas cyklicznego wideoczatu z mieszkańcami, prezydent Szczecina poinformował o dalszych losach basenu.

- Już wiadomo, że nie będzie mógł być przywrócony w tej formie do użytkowania, więc musimy go po prostu zburzyć i przeprowadzić poważną inwestycję - powiedział Piotr Krzystek.

Prezydent dodał, że inwestycja była planowana. Nowy basen miał być m.in. o dwa tory większy. Jednak z powodów finansowych odkładano ją w czasie. Teraz już wiadomo, że będzie ona konieczna.

- Dziś wiemy, że musimy do tego tematu powrócić - dodał Piotr Krzystek.

Na razie jednak nie wiadomo, kiedy stary basen zostanie zburzony i kiedy ruszy budowa nowego.

Czytaj też: Katastrofa budowlana w Szczecińskim Domu Sportu. Dlaczego runął fragment budynku?

Sonda
Czy w Szczecinie powinno powstać więcej basenów pływackich?
Co dalej z "małym" basenem Szczecińskiego Domu Sportu?