Nowa ścieżka rowerowea już gotowa. Rowerzyści mogą już korzystać z trasy na ul. Zawadzkiego

i

Autor: ZDiTM Szczecin Nowa ścieżka rowerowea już gotowa. Rowerzyści mogą już korzystać z trasy na ul. Zawadzkiego

Szczecin: Nowa ścieżka rowerowa już gotowa. Rowerzyści mogą już korzystać z trasy na ul. Zawadzkiego

2022-02-22 13:42

Zagęszcza się sieć dróg rowerowych w Szczecinie. Cykliści mogą już korzystać z nowej trasy zbudowanej wzdłuż ulicy Zawadzkiego. Droga umożliwi nie tylko poruszanie się po osiedlu, ale także dojazd do ścieżki wzdłuż ulicy Szafera.

Prace związane z budową ścieżki rowerowej na ul. Zawadzkiego dobiegły już końca. Chociaż nie ma jeszcze oznakowania poziomego, można już z niej korzystać. To kolejna, po remoncie nawierzchni oraz dojść do przystanków autobusowych, zmiana w tej okolicy.

- Ścieżka ma blisko 700 metrów - tłumaczy Hanna Pieczyńska z Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie. - Jej początek zlokalizowano w miejscu połączenia ze ścieżką rowerową realizowaną w ramach przebudowy ulicy Szafera, a koniec przy istniejącym przejściu dla pieszych przez ul. Zawadzkiego, przy skrzyżowaniu z ul. Klonowica.

Czytaj też: Kolejny atak w szczecińskim autobusie. Czy kierowcy mogą czuć się bezpiecznie?

Na początkowym i końcowym odcinku, w sąsiedztwie istniejących zatok autobusowych, zaprojektowano parkingi rowerowe wraz ze stojakami rowerowymi. Wiosną pojawi się także nowe oznakowanie poziome.

- Na ulicy Zawadzkiego brakuje jeszcze oznakowania poziomego na nowej jezdni i ścieżce, będzie ono wykonane wiosną, kiedy warunki pozwolą na trwałe naniesienie farby - dodaje Hanna Pieczyńska.

Czytaj też: Radni chcą więcej "kaczkomatów" w Szczecinie. Padły konkretne lokalizacje

Sonda
Czy Szczecin jest przyjazny dla rowerzystów?
Koniec koszmaru kierowców. Ulica Szafera w Szczecinie otwarta dla ruchu
Nasi Partnerzy polecają