Nowy basen przy ul. Jodłowej

i

Autor: UM Szczecin Nowy basen przy ul. Jodłowej

Szczecin: Nowy basen już otwarty. Czy wypełni lukę po "starym" SDS?

2022-02-09 14:05

Mieszkańcy mogą już korzystać z nowej pływalni, która powstała w miejscu wysłużonego basenu Szkoły Podstawowej nr 51 przy ul. Jodłowej w Szczecinie. Nowoczesny i funkcjonalny basen został udostępniony do użytkowania.

W ostatnich dniach pływalnia "Orka" (bo taką nosi nazwę) przechodziła proces odbiorowo-rozruchowy. Po uzyskaniu niezbędnych pozwoleń, obiekt można było przekazać do użytkowania. We wtorek, 8 lutego, na nowej pływalni, odbyły się pierwsze zajęcia z udziałem dzieci.

Czy nowy basen wypełni lukę po zamkniętym basenie Szczecińskiego Domu Sportu, który został zamknięty na początku listopada 2021 roku, po katastrofie budowlanej? Trudno powiedzieć. Obiekt będzie służył przede wszystkim uczniom SP51, w niewielkim stopniu będą mogli też korzystać z niego mieszkańcy. Niestety pływalni w Szczecinie jest zdecydowanie za mało, biorąc pod uwagę potrzeby i zainteresowanie szczecinian. Wciąż zamknięta jest również Floating Arena, której elewacja została uszkodzona na początku grudnia.

Czytaj też: Były "schody grozy", jest "poręcz absurdu". Szczeciński radny reaguje

Nowa hala basenowa przy ul. Jodłowej składa się z 25 metrowego basenu pływackiego (6 torów po 2,5 każdy) o głębokości 1,2-1,8m oraz basenu rekreacyjnego o powierzchni 162 m2 i głębokości 90-120cm z małą zjeżdżalnią. Budynek wyposażony jest w zespół przebieralni, które dostosowane są do potrzeb osób niepełnosprawnych, a także w dwie dodatkowe sale fitness i dwie sauny fińskie. Hala basenowa wyposażona jest w trybunę oraz galerię widokową. W ramach zagospodarowania terenu wykonany został parking dla samochodów osobowych.

Czytaj też: Fontanna na szczecińskim deptaku Bogusława nie działa od lat. Zamiast naprawić, miasto postawi... scenę

Sonda
Czy w Szczecinie powinno powstać więcej basenów pływackich?
Co dalej z "małym" basenem Szczecińskiego Domu Sportu?