Były schody grozy, jest poręcz absurdu. Szczeciński radny reaguje

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Były "schody grozy", jest "poręcz absurdu". Szczeciński radny reaguje

Były "schody grozy", jest "poręcz absurdu". Szczeciński radny reaguje

2022-02-04 12:16

Były zniszczone, krzywe i szpeciły krajobraz szczecińskiego Starego Miasta, a przede wszystkim zagrażały bezpieczeństwu pieszych. "Schody grozy" prowadzące z ul. Św. Ducha na ul. Wyszyńskiego zostały wyremontowane na początku lata 2021 roku. Jednak nie wszystko zostało zrobione tak jak powinno, na co zwrócił uwagę jeden ze szczecińskich radnych.

Przez wiele lat schody między ul. Św. Ducha i Wyszyńskiego były prawdziwym torem przeszkód. Zapadnięte i krzywe stopnie czy popękane i "klawiszujące" płyty chodnikowe stwarzały realne zagrożenie, zwłaszcza dla osób starszych. W końcu zapadła decyzja o ich remoncie. Na początku lata 2021 roku zniszczone schody zostały przebudowane i przestały już być "schodami grozy". Okazało się jednak, że inwestycja ma pewne, dość istotne mankamenty, na co zwrócił uwagę szczeciński radny Przemysław Słowik, który określił je mianem "absurdalnych". O co chodzi? Tym razem o... poręcz, która została zamontowana w dość nietypowy i mało praktyczny sposób.

"Po wielokrotnych interwencjach w sprawie naprawy schodów przy ul. Wyszyńskiego i zamontowania poręczy, inwestycja doszła do skutku. Jednak nie mogę się nadziwić w jaki sposób zamontowano poręcz, która w praktyce powinna zapewnić bezpieczniejsze pokonanie schodów, między innymi dla osób starszych. Poręcz została zamontowana po stronie pochylni dla wózków i rowerów… To absurdalne, że tak wyczekiwane przez mieszkańców ułatwienie, tak naprawdę niczego nie ułatwia. Nie poprawia bezpieczeństwa, nie rozwiązuje zgłoszonego problemu. To wręcz skandaliczne, że czas i środki poświęcone na instalację tej poręczy, są w zasadzie wyrzucone w błoto. Bezmyślność jaką wykazano się przy montażu tej poręczy poraża!"

- czytamy w interpelacji wystosowanej do prezydenta miasta.

Czytaj też: Szczecin: Z tego miejsca śmiała się całą Polska. Jest "stanowcza" reakcja miasta

Rzeczywiście, poręcz znajduje się po stronie podjazdu dla wózków, co raczej nie jest zbyt praktycznym rozwiązaniem. Brakuje jej jednak po przeciwnej stronie schodów, a w tym miejscu poręcz z pewnością okazałaby się pomocna, zwłaszcza dla osób, które mają problemy z poruszaniem się.

W interpelacji Przemysław Słowik pyta również m.in., kto dokonywał odbioru i akceptacji inwestycji i jaki był jej koszt. W sytuacji, gdyby przedstawiciele magistratu twierdzili, że z inwestycją wszystko jest w porządku, radny prosi o nagranie filmu instruktażowego, przedstawiającego jak korzystać ze wskazanej przez niego poręczy.

"Sugeruję, że najlepiej gdyby sam Pan Prezydent, zaprezentował jak pokonać wskazane schody przy wykorzystaniu poręczy w obecnej formie"

- podkreśla Przemysław Słowik.

Jaka będzie odpowiedź na interpelację radnego Słowika i w jaki sposób błąd zostanie naprawiony? A może to jednak nie jest błąd? Przekonamy się o tym najprawdopodobniej w ciągu najbliższych kilkunastu dni.

Czytaj też: Fontanna na szczecińskim deptaku Bogusława nie działa od lat. Zamiast naprawić, miasto postawi... scenę

Sonda
Czy Szczecin jest przyjazny dla pieszych?
Ktoś okalecza drzewa w centrum Szczecina. Radny reaguje
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany