Węzeł przesiadkowy w Szczecinie Podjuchach na ostatniej prostej. Wkrótce koniec budowy [ZDJĘCIA]

2021-03-08 11:06

Zbliża się do końca budowa nowego węzła przesiadkowego w Szczecinie Podjuchach. Prace zakończą się już niebawem. Oznacza to, że już za kilka tygodni z parkingu oraz nowej infrastruktury przystankowej będą mogli już korzystać pasażerowie komunikacji miejskiej.

Prace w okolicach dworca kolejowego, który będzie też jednym z przystanków Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej, potrwają jeszcze około dwóch miesięcy.

- Po zimowym przestoju nie ma już śladu, a zaawansowanie robót jest bardzo duże - mówi Hanna Pieczyńska z Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie. - Aktualnie kontynuowane są prace związane z wykonywaniem nawierzchni z kostki kamiennej oraz chodników, a także podbudów na peronach zatoki autobusowej. Rozpoczęło się także porządkowanie terenu wokół.

Trwają też roboty w budynku socjalno-kasowym. Gotowe jest już ocieplenie ścian, posadzki betonowe i gładzie gipsowe wewnątrz. Kontynuowane są prace związane z wykonaniem instalacji sanitarnych oraz elektrycznych.

Zobacze też: Szczecin: Jak walczyć z JANUSZAMI PARKOWANIA? Wystarczyła JEDNA tabliczka [ZDJĘCIA]

W najbliższych tygodniach kontynuowane będą roboty związane z nawierzchnią i zielenią, wykańczany będzie budynek socjalno-kasowy, rozpocznie się montaż małej architektury, a także powstanie fundament pod biletomat i urządzenia Systemu Informacji Pasażerskiej.

Co się zmieni w Podjuchach?

Budowa węzła przesiadkowego przy stacji Podjuchy jest elementem projektu realizowanego przez Stowarzyszenie Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego związanego z budową Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej, która stanowić będzie oś transportu publicznego w obszarze funkcjonalnym miasta Szczecin. Węzły przesiadkowe realizowane w ramach projektu mają poprawić skomunikowanie pomiędzy poszczególnymi środkami transportu oraz przyczynić się do wzrostu zainteresowania transportem publicznym.

Koszt inwestycji to 11,6 mln zł.

Sonda
Opłaty za parkowanie w Szczecinie...
Pierwsze krokusy na Jasnych Błoniach w Szczecinie. Wkrótce będą ich tysiące!