Wciąż w jednym kierunku, ale w PRZECIWNĄ stronę. Ważna ZMIANA dla kierowców w centrum Szczecina

2021-03-08 9:05

Kierowcy poruszający się w rejonie przebudowywanych ulic w Śródmieściu, muszą przygotować się na ważne zmiany. Z powodu remontu, zamknięte dla ruchu zostaną kolejne fragmenty ulic, ale zmieni się także organizacja ruchu na fragmencie ulicy Małkowskiego. Warto więc zwracać uwagę na znaki drogowe, żeby uniknąć niebezpiecznych sytuacji.

Chodzi jednokierunkowy odcinek ulicy Małkowskiego między al. Piastów i ul. Królowej Jadwigi. Od środy, 10 marca zmieni się kierunek jazdy. Mianowicie nie będzie można już wjechać w nią od strony al. Piastów, gdyż ruch będzie odbywał się od strony ul. Królowej Jadwigi. Zmiana ma na celu rozładowanie korków, które tworzyły się w tym rejonie. Kierowcy, chcąc ominąć ulicę Krzywoustego, wybierali właśnie tę ulicę, co sprawiało, że kolejki pojazdów ustawiały się na całej długości ulicy Małkowskiego, na której ruch w założeniu miał być uspokojony.

Zobacz też: TRAGEDIA w Szczecinie. Zadzwoniła na policję i poinformowała, że jej dziecko NIE ŻYJE!

- Powyższa zmiana kierunku ruchu ma na celu m.in. rozładowanie dużego natężenia pojazdów w rejonie ul. Małkowskiego i ul. Bogusława, oraz rozładownie ruchu w całym kwartale ulic Małkowskiego / Bogusława / Boh. Getta Warszawskiego / Królowej Jadwigi - informuje Hanna Pieczyńska z Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie.

To jednak nie koniec utrudnień w tym rejonie. Od środy zamknięty zostanie dla ruchu odcinek ul. Królowej Jadwigi między ulicami Bohaterów Getta Warszawskiego i Ściegiennego. Tym sposobem ulica Ściegiennego stanie się ulicą ślepą.

Zobacz też: Szczecin: Jak walczyć z JANUSZAMI PARKOWANIA? Wystarczyła JEDNA tabliczka [ZDJĘCIA]

Przebudowa ulic w centrum Szczecina - marzec 2021

i

Autor: ZDiTM Szczecin

Na remontowanych fragmentach pojawią się nowe chodniki i nawierzchnie jezdni, zmieniona zostanie organizacja ruchu między innymi dzięki wprowadzeniu strefy 30. W miejscach narażonych na nieprzepisowe parkowanie pojazdów wykonane zostaną słupki zabezpieczające oraz ustawione zostaną donice i ławki. Dodatkowa zieleń i mała architektura sprawią, że okolice będą bardziej przyjazne dla mieszkańców. Prace mają zakończyć się w połowie roku. Koszt inwestycji to ponad 14 milionów złotych.

Zobacz też: IKEA w Szczecinie: Otwarcie coraz bliżej. Firma stawia na ekologię [ZDJĘCIA, WIDEO]

Sonda
Często stoisz w korkach?
Ruszyła przebudowa torowisk w centrum Szczecina. Ulica Matejki zamknięta
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany