"Torowa rewolucja" wkracza do centrum Szczecina. Ekipy pojawiły się na ul. Matejki [ZDJĘCIA, WIDEO]

2021-01-23 21:26

Już nie tylko Niebuszewo, ale również fragment ścisłego centrum Szczecina został objęty "torową rewolucją", czyli jedną z największych inwestycji komunikacyjnych ostatnich lat. W sobotę został zamknięty fragment ulicy Matejki. Rozpoczęły się prace przy demontażu starego torowiska.

Ruszyła przebudowa torowisk w centrum Szczecina. Ulica Matejki zamknięta

Kierowcy jadący ulicą Matejki w stronę placu Hołdu Pruskiego, muszą teraz skręcić w prawo w ul. Piłsudskiego. Odcinek od ul. Piłsudskiego (przy PZU) aż do Bramy Królewskiej jest zamknięty dla ruchu. Zamknięty jest również przejazd w ciągu ul. Małopolskiej. Inaczej kursuje komunikacja miejska. Kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej muszą więc przygotować się na spore utrudnienia, które potrwają przez wiele miesięcy.

Zobacz też: IKEA w Szczecinie na finiszu. Sieć przypadkiem UJAWNIŁA pewien ciekawy SZCZEGÓŁ! [ZDJĘCIA]

W weekend na ulicach Szczecina panuje zdecydowanie mniejszy ruch, więc kierowcy nie napotkali na większe utrudnienia. Spore problemy mogą pojawić się dopiero w poniedziałek, gdy trzeba będzie ominąć zamknięty fragment ulicy Matejki. Sporych korków można się więc spodziewać na alei Wyzwolenia i na placu Rodła.

Przebudowa torowisk w centrum Szczecina

Jest to jedna z największych inwestycji w naszym mieście, a z pewnością najbardziej skomplikowane logistycznie zadanie realizowane w Szczecinie. Projekt przebudowy torowiska wraz z siecią trakcyjną w ciągu al. Niepodległości – pl. Żołnierza Polskiego - Matejki – al. Wyzwolenia – pl. Rodła - Rondo Giedroycia – Dworzec Niebuszewo zakłada poprawę infrastruktury tramwajowej na łącznym odcinku około 8 kilometrów toru pojedynczego, ale także kompleksowo odpowie na potrzeby pasażerów komunikacji miejskiej, pieszych, rowerzystów i kierowców. Poprawi ich komfort i bezpieczeństwo. Zadanie jest skomplikowane i wymagające, zostanie podzielone na kilka etapów.

Sonda
Często stoisz w korkach?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany