SPP Szczecin

i

Autor: Grzegorz Kluczyński

Z ulic Szczecina znikają stare parkomaty. Wkrótce zastąpią je nowe urządzenia

2021-03-08 10:03

Z ulic Szczecina wkrótce znikną wysłużone 13-letnie parkomaty. W ciągu najbliższych tygodni zastąpią je nowoczesne urządzenia, przystosowane do wymogów nowej Strefy Płatnego Parkowania, która będzie obowiązywać od 31 marca. W całym mieście do wymiany jest łącznie 340 parkomatów.

Pierwszych 20 parkomatów zostało wyłączonych w piątek. W poniedziałek zostaną zdemontowane, a w środę w ich miejscu staną nowe. Cała operacja wymiany będzie odbywać się stopniowo w kolejnych dniach, w tempie ok. 20 sztuk dziennie. W Szczecinie zostaną zamontowane parkomaty Strada Pal trzeciej generacji, które umożliwiają płatność bilonem, kartami płatniczymi i blikiem.

- Stare szczecińskie parkomaty służyły 13 lat, nie są już produkowane - mówi Wojciech Jachim, rzecznik NiOL. - Coraz trudniej o części zamienne do nich. Stąd decyzja o zastąpieniu ich nowymi.

Operacja wymiany parkomatów zostanie zakończona w trzeciej dekadzie marca.

Zobacz też: Wciąż w jednym kierunku, ale w PRZECIWNĄ stronę. Ważna ZMIANA dla kierowców w centrum Szczecina

Nowe parkomaty w Szczecinie

i

Autor: UM Szczecin

Przypomnijmy, 31 marca zmienią się granice i cennik SPP. Od tego dnia nowe parkomaty umożliwią nie tylko wnoszenie opłat standardowych, ale także opłaty zerowej za kwadrans postoju, który będzie przysługiwać kierowcy raz dziennie, zakup abonamentów na określoną liczbę dni roboczych oraz wnoszenie opłaty dodatkowej za brak ważnego biletu.

Dodatkową zaletą parkomatów jest powiązanie opłaty z numeru rejestracyjnym. Dzięki tej funkcji kierowca nie będzie musiał zanosić biletu do samochodu. Bilet elektroniczny trafi do bazy danych. Kontroler, skanując numer rejestracyjny pojazdu, będzie miał dostęp do niezbędnych informacji o abonamencie, specjalnych uprawnieniach i opłacie. System biletu elektronicznego i zniesienie obowiązku zanoszenia biletu do samochodu wejdą w życie dopiero 31 marca, w momencie uruchomienia nowej SPP.

Zobacz też: Tajemnicze okoliczności podpalenia klubu w centrum Szczecina. Właściciel wyznaczył nagrodę [ZDJĘCIA]

SPP Szczecin - mapa

i

Autor: UM Szczecin
Sonda
Opłaty za parkowanie w Szczecinie...
Ruszyła przebudowa torowisk w centrum Szczecina. Ulica Matejki zamknięta
Nasi Partnerzy polecają