Plaża naturystów

i

Autor: archiwum

W tych miejscach możesz opalać się NAGO! Gdzie są plaże naturystów w Zachodniopomorskiem? [PRZEWODNIK, MAPY]

2021-06-19 6:50

Jedni traktują to zupełnie normalnie, inni na myśl o zdjęciu stroju kąpielowego oblewają się rumieńcem. Opalanie się nago ma wierne grono swoich zwolenników i przeciwników. Nie brakuje ich także w Szczecinie i Zachodniopomorskiem. Gdzie w naszym regionie można bez skrępowania opalać się w stroju Adama i Ewy? Okazuje się, że takich miejsc, gdzie można pójść, zrzucić z siebie ubranie i wygrzewać się nago w promieniach słońca, jest naprawdę sporo!

Plaże naturystów przeżywały prawdziwe oblężenie w latach 80. XX w., między innymi dzięki Zbigniewowi Wodeckiemu i jego wielkiemu hitowi "Chałupy welcome to". Amatorzy nagiego opalania wypełniali plaże po brzegi, opalali się, organizowali różne wydarzenia, m.in. wybory Miss Natura. Naturyzm był tak popularny, że zakątek dla golasów powstał również w Szczecinie, na nieistniejącej już Plaży Mieleńskiej. Niestety plaża - zarówno dla golasów, jak i dla tekstylnych nie przetrwała do dnia dzisiejszego.

Czytaj też: Dramat golasów. Słynna NAGA plaża nad Bałtykiem przestanie istnieć? [ZDJĘCIA, WIDEO]

Obecnie miłośników równej opalenizny jest nieco mniej, jednak wciąż funkcjonują miejsca, w których można zrzucić ubranie i cieszyć się nieskrępowaną kąpielą słoneczną. Na zachodniopomorskim wybrzeżu znajdziemy ich kilka, część znajduje się także po niemieckiej stronie granicy, gdzie opalanie się nago jest wciąż bardzo popularne.

Czytaj też: Kiedyś duma Szczecina, teraz obraz nędzy i rozpaczy. Tak wygląda dawna Plaża Mieleńska [ZDJĘCIA]

Plaże naturystów w Zachodniopomorskiem

Gdzie można opalać się nago? Sprawdźcie listę plaż naturystów na Pomorzu Zachodnim w poniższej galerii!

Sonda
Czy byłeś/aś kiedyś na plaży naturystów?
Rowerzyści kontra naturyści. Słynna naga plaża przestanie istnieć?