Tramwaj w Szczecinie

i

Autor: Grzegorz Kluczyński

W środę jeździmy po Szczecinie za darmo! Kasowniki w tramwajach i autobusach będą wyłączone

2021-09-22 7:15

W środę, 22 września, kasowniki we wszystkich tramwajach i autobusach w Szczecinie będą nieczynne. Oznacza to, że nie będzie można skasować biletów, a co za tym idzie - będziemy jeździć za darmo, nie ponosząc żadnych konsekwencji za podróżowanie "na gapę". Co to za okazja?

Na pewno nie ma to związku z żadną awarią. 22 września obchodzony jest bowiem "Dzień Bez Samochodu" w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Z tej okazji, by zachęcić do pozostawienia pojazdu w garażu lub na parkingu i skorzystania z komunikacji miejskiej, tego dnia szczecińska komunikacja miejska jest darmowa.

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu to kampania, do której każdego roku przyłącza się kilkaset europejskich miast, ma na celu promocję ekologicznych form transportu, m.in. rowerów i komunikacji miejskiej. Zwieńczeniem trwającej tydzień akcji jest Międzynarodowy Dzień bez Samochodu, obchodzony każdego roku 22 września. Podobnie jak w latach ubiegłych, w tym dniu na terenie miasta będzie można korzystać z komunikacji miejskiej za darmo. Ma to zachęcić kierowców do przesiadki z samochodu do autobusu lub tramwaju.

Czytaj też: Zachodniopomorskie: Piraci drogowi na celowniku policyjnego drona [WIDEO]

Sonda
Jak oceniasz szczecińską komunikację miejską?
Ostatnia przejażdżka przed remontem al. Wojska Polskiego w Szczecinie