Zachodniopomorskie: Piraci drogowi na celowniku policyjnego drona

i

Autor: mat. policji Zachodniopomorskie: Piraci drogowi na celowniku policyjnego drona

Zachodniopomorskie: Piraci drogowi na celowniku policyjnego drona [WIDEO]

2021-09-20 12:38

Przekraczanie dozwolonej prędkości, wyprzedzanie na podwójnej ciągłej lub w obrębie skrzyżowania. Takich niebezpiecznych manewrów dopuszczają się często kierowcy na drogach województwa zachodniopomorskiego. Policjanci mają jednak nową broń w walce z piratami drogowymi. Dzięki użyciu drona, w ostatnich dniach ujawniono kolejne wykroczenia.

Kolejne działania z policyjnym dronem odbyły się na drodze krajowej nr 10 na skrzyżowaniu z drogą do miejscowości Żółwino. Funkcjonariusze szczecińskiej drogówki wspólnie z kolegami z Komendy Powiatowej Policji w Choszcznie ujawnili 6 wykroczeń popełnionych przez śpieszących się kierujących.

- Wszyscy kierujący, których zarejestrowała kamera, zostali zatrzymani do kontroli drogowej i zostali za popełnione wykroczenia ukazani mandatami karnymi - informuje mł. asp. Katrzayna Jędruch z choszczeńskiej policji. - Tylko w dwóch przypadkach wnioski zostały skierowane do sądu.

Czytaj też: 3. Szczeciński Marsz Równości. Tęczowy korowód przeszedł ulicami miasta [WIDEO, DUŻO ZDJĘĆ]

Policjanci przypominają, że na drodze, o naszym zdrowiu czy też życiu, decydują dosłownie sekundy. Dlatego apelują o rozsądek na drodze i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Najbardziej niezdyscyplinowani kierowcy mogą się również spodziewać surowych konsekwencji, nawet gdy nie będą się tego spodziewać. "Oko" policyjnego drona jest bowiem bardzo czujne i potrafi wyłapać nawet najmniejsze wykroczenia.

Czytaj też: Szczecin: Boże Narodzenie za trzy miesiące... ale nie tutaj! [ZDJĘCIA]

Sonda
Czy dostałeś kiedyś mandat za wykroczenie drogowe?
Zachodniopomorskie: Piraci drogowi na celowniku policyjnego drona
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany