Akcja honorowego krwiodawstwa w Dolnej Odrze

i

Autor: mat. prasowe

W Dolnej Odrze polała się KREW! Pracownicy oddali prawie 11 LITRÓW!

2021-04-14 11:25

24 dawców i prawie 11 litrów krwi – to efekt drugiej w tym roku akcji krwiodawstwa organizowanej przez klub HDK PCK „Kropelka” działający przy Zespole Elektrowni Dolna Odra. Warto dodać, że nie jest to pojedyncza akcja. Dotychczas odbyło się już ponad 250 podobnych wydarzeń. W tym roku planowane są kolejne.

Akcja oddawania krwi odbyła się 8 kwietnia. Wzięło w niej udział 24 krwiodawców, którzy łącznie oddali prawie 11 litrów bezcennego daru. Z uwagi na trwającą pandemię koronawirusa, akcja odbyła się z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego.

Zobacz też: Oddajesz krew? Pamiętaj o swoich przywilejach!

- Zaangażowanie pracowników spółki w akcje mające na celu ratowanie życia drugiego człowieka zasługuje na uznanie i ogromny szacunek – mówi Wioletta Czemiel-Grzybowska, prezes zarządu PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna. - Szczególnie jest to istotne w czasie trwającej pandemii koronawirusa. Udział krwiodawców w takich przedsięwzięciach wzmacnia wiarę w ludzi, jest dowodem wielkoduszności i życzliwości.

Akcja organizowana przez krwiodawców Zespołu Elektrowni Dolna Odra jest drugą w tym roku zbiórką krwi. W ciągu 46 lat działalności klub zorganizował ponad 250 takich akcji. Na ten rok zaplanował ich jeszcze 5.

Zobacz też: Żołnierz ze Szczecina oddał prawie beczkę krwi! To najlepszy wynik w Europie!

Zwierzęta tez oddają krew!