Kaloryfer

i

Autor: USA-Reiseblogger / CC0 / pixabay.com

Tysiące szczecinian bez ogrzewania. Awaria pod lupą Urzędu Regulacji Energetyki

2021-02-23 12:05

Po awariach w elektrociepłowniach Pomorzany i Szczecin, które na początku lutego pozbawiły 30 tysięcy mieszkańców Szczecina ogrzewania i ciepłej wody, prezydent Szczecina skierował do Urzędu Regulacji Energetyki wniosek o wszczęcie kontroli dotyczącej wykonywania działalności koncesjonowanej PGE w zakresie wytwarzania ciepła.

- Chcielibyśmy poznać przyczyny tych awarii w sposób obiektywny, tak aby wyjaśnić wszystkie okoliczności i jak najlepiej przygotować się na przyszłość - mówi Piotr Krzystek, prezydent Szczecina.

Elektrociepłownia Pomorzany oraz Elektrociepłownia Szczecin to dwa największe źródła ciepła na terenie Szczecina, zabezpieczające w 50 procent dostawy ciepła dla mieszkańców. Niestety od 8 stycznia do 12 lutego miały miejsce powtarzające się awarie w obu źródłach ciepła, które doprowadziły do ograniczenia dostaw ciepła do odbiorców, czym poważnie zakłóciły bezpieczeństwo energetyczne na obszarze Szczecina.

Zobacz też: Pandemia ZABIJA szczecińską gastronomię. Kolejny lokal ZNIKA z gastronomicznej mapy miasta

W miarę swoich możliwości SEC minimalizował skutki awarii, które dotknęły wielu mieszkańców lewobrzeżnego Szczecina. W tym celu uruchomione zostało rezerwowe źródło Ciepłowni Rejonowej Marlicza, zwiększono też moc Ciepłowni Rejonowej Dąbska. W najchłodniejszych dniach pełną parą pracował też miejski Zakład Termicznego Unieszkodliwiania Odpadów. SEC na bieżąco regulował sieć, dostosowując ją do zmieniających się parametrów w źródłach.

Zobacz też: Awaria ogrzewania pozbawiła ciepła tysiące szczecinian. Mieszkańcy dostaną bonifikaty

Sonda
Czy gdybyś miał dostęp do sieci gazowej, zdecydowałbyś się na ogrzewanie domu kotłem gazowym?
Pierwsze krokusy na Jasnych Błoniach w Szczecinie. Wkrótce będą ich tysiące!
Nasi Partnerzy polecają