Kaloryfer

i

Autor: Eugen Visan / CC0 / pixabay.com

Awaria ogrzewania pozbawiła ciepła tysiące szczecinian. Mieszkańcy dostaną bonifikaty

2021-02-17 10:02

Ujemne temperatury na zewnątrz i zimne kaloryfery. Z takimi problemami musiały liczyć się tysiące szczecinian. Awaria, do której doszło w Elektrociepłowni Pomorzany, spowodowała liczne trudności w codziennym funkcjonowaniu.

Awaria w Elektrociepłowni Pomorzany na kilka dni pozbawiła ciepła tysiące mieszkańców Szczecina. W wielu mieszkaniach temperatura powietrza spadła poniżej 15 stopni. W tym czasie na dworze panował siarczysty mróz. Z tego powodu konieczne było zawieszenie funkcjonowania kilku placówek oświatowych. Chociaż problem został już częściowo rozwiązany, a kaloryfery są już zdecydowanie cieplejsze, okazuje się, że elektrociepłownia wciąż ma problemy z produkcją ciepła, a dystrybutor musi korzystać z rezerwowych źródeł.

"Od soboty 13 lutego br. nie zmienia się status pracy Elektrociepłowni Pomorzany, która na skutek awarii wciąż nie dotrzymuje parametrów i stale zaniża temperaturę nośnika grzewczego. Bezpośrednio wpływa to na zakłócenia a nawet przerwy w dostawach ciepła i ciepłej wody. Państwo jednak nie odczuwają tych problemów, ponieważ pełne dostawy ciepła do Państwa mieszkań zabezpiecza źródło rezerwowe Szczecińskiej Energetyki Cieplnej tj. CR Marlicza"

- informuje Szczecińska Energetyka Cieplna.

Zobacz też: Jeszcze więcej utrudnień w centrum Szczecina. "Torowa rewolucja" wkracza w kolejną fazę

Wielu mieszkańców obawia się, że pomimo przerw w dostawie ciepła, rachunki za centralne ogrzewanie, które do najniższych nie należą, nie ulegną zmianie. SEC rozwiewa te wątpliwości:

"Mieszkańcy Szczecina, których dotknęła awaria PGE otrzymają stosowne bonifikaty automatycznie, bez konieczności składania wniosków. Klienci, którzy nie zostaną uwzględnieni w rozliczeniach systemowo, prosimy aby zgłosili się do Biura Obsługi Klienta SEC w celu naliczenia bonifikaty"

- czytamy w komunikacie SEC.

Zobacz też: Pandemia ZABIJA szczecińską gastronomię. Kolejny lokal ZNIKA z gastronomicznej mapy miasta

Sonda
Czy działa u Ciebie ogrzewanie?
Szczecin: Setki kormoranów na Odrze skutej lodem
Nasi Partnerzy polecają