Czy to już WIOSNA? Pierwsze krokusy zakwitły na Jasnych Błoniach w Szczecinie [ZDJĘCIA, WIDEO]

2021-02-23 7:33

Na razie jest ich niewiele, ale już wzbudzają ogromne zainteresowanie. Pojedyncze okazy nieśmiało zakwitają na trawnikach wzdłuż platanowej alei na Jasnych Błoniach. Zjawisko jest nieco zaskakujące, podobnie jak pogoda, którą możemy podziwiać w Szczecinie. Zaledwie kilka dni temu termometry wskazywały ujemne temperatury, a miasto pokrywała gruba pokrywa śnieżna.

Teraz można spotkać zaledwie pojedyncze kwiaty, które nieśmiało pojawiają się w trawie, ale już wkrótce na Jasnych Błoniach mieszkańcy będą mogli podziwiać piękne fioletowo-żółte dywany... o ile będą o nie dbać.

Te wiosenne kwiaty to ulubiony obiekt amatorów fotografii. Jednak żeby zrobić wyjątkowo ładne zdjęcie krokusa, wcale nie trzeba wchodzić na środek trawnika. Kwiaty rosną często na jego obrzeżach, więc można je fotografować z chodnika lub parkowej alejki, bez konieczności rozdeptywania trawy i innych krokusów. Im bardziej będziemy o nie dbać, tym dłużej będą cieszyć nasze oczy!

Zobacz też: Będzie jeszcze więcej murali. Rusza projekt "Street Art Szczecin 2021" [GALERIA]

Rodzice powinni również zwracać szczególną uwagę na swoje pociechy. Dzieci biegające wśród krokusów to niestety częsty widok. W tym przypadku winni niszczenia roślinności są właśnie opiekunowie i to oni mogą ponieść konsekwencje swojego nieodpowiedzialnego zachowania. Przypomnijmy, kary za deptanie krokusów mogą wynieść nawet kilkaset złotych!

Warto pamiętać, że Jasne Błonia to nie jedyne miejsce w Szczecinie, gdzie można spotkać krokusy. Te wiosenne kwiaty stały się już prawdziwym symbolem stolicy Pomorza Zachodniego. Znajdziemy je między innymi na Wałach Chrobrego, na wlocie Trasy Zamkowej do centrum miasta, w Parku Żeromskiego, na bulwarach czy na Różance oraz w wielu innych miejscach.

Zobacz też: Proboszcz SIKAŁ na ulicy i zaatakował policjanta. Jest decyzja w sprawie bezwstydnego księdza z Gryfic

Sonda
Czy tęsknisz za ciepłem i wiosną?
Pierwsze krokusy na Jasnych Błoniach w Szczecinie. Wkrótce będą ich tysiące!