To jeszcze nie koniec spisu powszechnego. Spodziewaj się telefonu z tego numeru!

i

Autor: monicore / / pixabay.com, CC0 To jeszcze nie koniec spisu powszechnego. Spodziewaj się telefonu z tego numeru!

To jeszcze nie koniec spisu powszechnego. Spodziewaj się telefonu z tego numeru!

2021-11-09 10:47

Chociaż Narodowy Spis Ludności i Mieszkań zakończył się już kilka tygodni temu, wciąż można spodziewać się telefonu w tej sprawie. Przed nami telefoniczne badania kontrolne, którymi zostaną objęci także mieszkańcy Szczecina. Na czym będą polegać badania?

Telefoniczne badania kontrolne są ważną częścią akcji spisowej. Mają one na celu określenie jakości zebranych danych. Przeprowadzone zostaną w dniach 12-24 listopada. W tym czasie do losowo wybranych mieszkańców mogą zadzwonić ankieterzy. Wśród nich może znaleźć się co najmniej kilkaset osób ze Szczecina.

- Badanie będzie realizowane na próbie 100 tysięcy mieszkań w całej Polsce - mówi Dariusz Sadowski ze szczecińskiego magistratu. - Ankieterzy statystyczni będą kontaktować się telefonicznie z numeru 22 828 88 88 z pełnoletnią osobą, która w spisie była pierwszym respondentem.

Czytaj też: Płot na granicy polsko-niemieckiej w Świnoujściu. Plaża podzielona [ZDJĘCIA, WIDEO]

W przypadku wylosowania do badania kontrolnego nie możemy odmówić udziału. W razie wątpliwości, tożsamość ankietera można będzie zweryfikować na stronie spis.gov.pl lub na infolinii pod nr 22 279 99 99.

Podczas Narodowego Spisu Ludności i Mieszkań 2021, w szczecińskim biurze spisowym pracowały 23 osoby.

Pierwsze wyniki będą opublikowane przez Główny Urząd Statystyczny na początku przyszłego roku.

Czytaj też: Zamiast przypraw były... ludzkie prochy! Makabryczna paczka z Kanady

Sonda
Czy brałeś udział w loterii promocyjnej Narodowego Spisu Powszechnego?
Płot na granicy polsko-niemieckiej. Plaża w Świnoujściu podzielona