Ani jednej więcej!. Protest w Szczecinie po śmierci Izy z Pszczyny

i

Autor: Grzegorz Kluczyński "Ani jednej więcej!". Protest w Szczecinie po śmierci Izy z Pszczyny

"Ani jednej więcej!". Protest w Szczecinie po śmierci Izy z Pszczyny [ZDJĘCIA, WIDEO]

2021-11-06 20:59

"Ani jednej więcej!", "Dla Izy!" - pod takim hasłem odbyła się w sobotni wieczór, 6 listopada manifestacja na placu Adamowicza w Szczecinie. Podobne protesty odbyły się w wielu miastach w Polsce, w związku ze śmiercią 30-letniej ciężarnej Izy, która zmarła w szpitalu w Pszczynie.

Uczestnicy manifestacji przynieśli ze sobą transparenty, na których widniały m.in. hasła "Kaja - masz krew na rękach" , "Ciąża zabija" oraz znicze, które zapalili pod zdjęciem zmarłej Izy, by uczcić jej pamięć i wyrazić solidarność z jej pogrążoną w żałobie rodziną. Po godz. 18:00 na placu Adamowicza zgromadziło się kilkaset osób.

Około godz. 19:00 część uczestników manifestacji przeszło pod siedzibę Prawa i Sprawiedliwości przy ul. Mickiewicza.

Śmierć 30-letniej Izabeli z Pszczyny wstrząsnęła całą Polską. Ciężarna kobieta trafiła do szpitala w Pszczynie w 22. tygodniu ciąży. Odeszły jej wody płodowe, czuła się coraz gorzej. Tam odmówiono jej aborcji ze względu na bezwodzie, lekarze postanowili czekać, aż płód sam obumrze. Niestety kobieta zmarła z powodu sepsy.

Podobne protesty odbyły się w sobotę w wielu miastach całej Polski, m.in. w Warszawie, Gdańsku, Łodzi, Poznaniu i Wrocławiu.

Czytaj też: Pszczyna: Kim była 30-letnia Izabela, której śmierć wstrząsnęła Polską? "Byłaś mistrzynią i świetnym człowiekiem"

Sonda
Czy aborcja w Polsce powinna być legalna?
"Ani jednej więcej!". Protest w Szczecinie po śmierci Izy z Pszczyny
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany