Zamiast przypraw były... ludzkie prochy! Makabryczna paczka z Kanady

i

Autor: Krajowa Administracja Skarbowa Ludzkie prochy zamiast przypraw w paczce z Kanady

Zamiast przypraw były... ludzkie prochy! Makabryczna paczka z Kanady

2021-11-08 15:26

W paczce z Kanady miały znajdować się przyprawy. Zawartość przesyłki wzbudziła jednak u celników niemałe zaskoczenie, a wręcz przerażenie. Okazało się bowiem, że w środku, zamiast zadeklarowanej zawartości, były... ludzkie prochy! Wartość makabrycznej przesyłki została oszacowana przez nadawcę na 40 dolarów kanadyjskich.

Funkcjonariusze służby celno-skarbowej, pracujący w Oddziale Celnym przy Poczcie Polskiej, kontrolowali przesyłkę, która przyszła z Kanady. Byli jednak bardzo zdziwieni rodzajem substancji, która według deklaracji, miała być przyprawami.

- W paczce znajdowała się plastikowa puszka z informacją z imieniem i nazwiskiem zmarłego, dacie i numerze kremacji oraz nazwie domu pogrzebowego - mówi Małgorzata Brzoza z Izby Administracji Skarbowej w Szczecinie. - Wewnątrz puszki znajdował się worek foliowy z szarym proszkiem.

Czytaj też: Wpadł do rowu melioracyjnego. Gdy nadeszła pomoc, zrobił coś nieoczekiwanego!

Paczka miała trafić do odbiorcy w Chociwlu. Jej zadeklarowana wartość wynosiła 40 dolarów kanadyjskich.

- Prawdopodobnie nadawca chciał obejść restrykcyjne przepisy dotyczące sprowadzania zwłok do Polski - dodaje rzeczniczka IAS.

Zobacz zdjęcia: Zamiast przypraw były... ludzkie prochy! Makabryczna paczka z Kanady

W związku z podejrzeniem nielegalnego przywozu prochów ludzkich w przesyłce sprawę przekazano funkcjonariuszom z Komisariatu Policji Szczecin-Śródmieście.

Czytaj też: Tragedia w Świnoujściu. Piłkarze żegnają 22-letniego Kacpra. Słowa chwytają za serce

Sonda
Czy przemycałeś coś kiedyś przez granicę?
Tłumy uchodźców na granicy z Polską