Pomnik Krzysztofa Jarzyny ze Szczecina

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Każdy chętny może zostać legendarnym "Szefem Wszystkich Szefów"

Teraz każdy może zostać "Szefem Wszystkich Szefów"! Krzysztof Jarzyna ze Szczecina ma już swój pomnik [ZDJĘCIA, WIDEO]

2021-12-11 15:25

W piątek, 10 grudnia, na Łasztowni została odsłonięta rzeźba Krzysztofa Jarzyny ze Szczecina. Oryginalna instalacja artystyczna nie tylko ma na celu uatrakcyjnić tę część Szczecina, ale także jest dość nietypowa, gdyż jest... interaktywna. Każdy chętny może bowiem wcielić się w rolę legendarnego "Szefa Wszystkich Szefów".

Krzysztof Jarzyna ze Szczecina to postać z filmu "Poranek Kojota", którą zagrał Edward Linde-Lubaszenko. I chociaż pojawił się na ekranie na dosłownie kilka minut i nie powiedział prawie nic, a stał się postacią legendarną, a wręcz kultową, która na dobre trafiła do polskiej popkultury. Do tego stopnia, że w "rodzinnym" mieście bohatera, czyli w Szczecinie, zrodził się pomysł, by postawić mu pomnik.

Instalacja przedstawiająca legendarnego "Szefa Wszystkich Szefów" to pomysł, o którego realizacji zdecydowali mieszkańcy Szczecina. Był to jeden ze zwycięskich projektów Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego. Jego autorem był szczeciński bloger Paweł Krzych. W głosowaniu projekt zdobył 1020 głosów mieszkańców Szczecina.

Czytaj też: Szczecin wystroił się na święta. Jest skromniej, ale można poczuć klimat Bożego Narodzenia [ZDJĘCIA, WIDEO]

Ciąg dalszy pod galerią zdjęć

O tym, jak ma wyglądać instalacja przedstawiająca Krzysztofa Jarzynę ze Szczecina, zdecydowano w drodze konkursu, który odbył się w ubiegłym roku. Autorkami zwycięskiej pracy są Ewa Bone i Ewa Kozubal.

Rzeźba jest dość oryginalna, gdyż można wejść z nią w interakcję i wcielić się w rolę kultowego bohatera, by następnie zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z rodzinnego miasta "Szefa Wszystkich Szefów".

Czytaj też: Szczecinianin w "Królowych Życia" TTV. Kim jest Arek "Megakot" Kocik?

Krzysztof Jarzyna ze Szczecina

Pytanie 1 z 5
W rolę Krzysztofa Jarzyny ze Szczecina wcielił się:
Teraz każdy może zostać Szefem Wszystkich Szefów! Pomnik Krzysztofa Jarzyny ze Szczecina odsłonięty
Nasi Partnerzy polecają