Krzysztof Jarzyna ze Szczecina. Co wiesz o tej KULTOWEJ postaci? Rozwiąż QUIZ!

2020-05-07 13:00 ei
Poranek kojota
Autor: Kadr z filmu / YouTube "Poranek kojota"

Pojawił się na ekranie na dosłownie kilka minut, nie powiedział prawie nic, a stał się postacią legendarną, a wręcz kultową, której ludzie chcą stawiać pomniki! Kim był Krzysztof Jarzyna ze Szczecina i dlaczego to właśnie on został jednym z najbardziej zapamiętanych bohaterów filmu, który powstał blisko dwie dekady temu?

Film "Poranek kojota" wszedł na ekrany w 2001 roku. Jest to komedia, jakich w tym czasie powstało dość sporo, jednak ze względu na jedną postać, jaką był Krzysztof Jarzyna ze Szczecina, obraz został szczególnie zapamiętany. Film jest również prawdziwą "kopalnią cytatów". Wiele kwestii wypowiedzianych przez bohaterów, w tym również Krzysztofa Jarzynę, trafiło na stałe do języka polskiego.

Chociaż Krzysztof Jarzyna ze Szczecina pojawił się w filmie "Poranek kojota" w zaledwie jednej scenie, trwającej kilka minut, stał się postacią kultową, która na dobre trafiła do polskiej popkultury. Do tego stopnia, że w "rodzinnym" mieście bohatera, czyli w Szczecinie, zrodził się pomysł, by postawić mu pomnik. Idea powstała w 2018 roku i spotkała się z przychylnym przyjęciem mieszkańców, jednak do tej pory nie została zrealizowana.

Więcej quizów o Szczecinie:

Super Raport 6 V (goście: Kosiniak-Kamysz, Giertych)

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express. Kliknij TUTAJ