QUIZ. Szczecin czy Berlin? Potrafisz odróżnić te miasta? To nie takie proste!

i

Autor: pixabay.com, SE.pl QUIZ. Szczecin czy Berlin? Potrafisz odróżnić te miasta? To nie takie proste!

QUIZ. Szczecin czy Berlin? Potrafisz odróżnić te miasta? To nie takie proste!

2022-06-11 12:15

Berlin i Szczecin to miasta, które wiele dzieli, ale także łączy. Stolica Niemiec jest najbliżej położonym od Szczecina dużym miastem. Jest bliżej niż np. Poznań. Pomimo, iż te miasta leżą w różnych krajach, różnią się wielkością i rangą, to wiele je łączy, m.in. historia czy architektura. Będąc w Berlinie można zauważyć wiele podobieństw do Szczecina i na odwrót. Oglądając zdjęcia obu miast, czasem można się pomylić. Ten quiz jest na to dowodem!

W Szczecinie możemy spotkać wiele miejsc, które wydają się bardzo "berlińskie". Podobnie jest, gdy przechadzamy się ulicami stolicy Niemiec. Są tam miejsca, które często do złudzenia przypominają Szczecin. Warto dodać, że Berlinie znajdziemy również ślady wspólnej historii obu miast, m.in. pozostałości Dworca Szczecińskiego, które warto odwiedzić podczas wizyty za zachodnią granicą. Tymczasem zachęcamy Was do rozwiązania quizu i przekonania się jak wiele łączy Szczecin i Berlin. Czy uda Wam się rozpoznać te miejsca i poprawnie wskazać, gdzie się znajdują?

QUIZ: Szczecin czy Berlin?

Pytanie 1 z 15
Na zdjęciu jest Szczecin czy Berlin?
Quiz: Szczecin czy Berlin?

Spodobało Ci się rozwiązywanie quizów? Mamy dla Ciebie więcej propozycji:

» "Poniemieckie" czy współczesne? Czy wiesz, kiedy powstały te budynki w Szczecinie?

» Rozmówki "polsko-zagraniczne". Niektóre słówka was zaskoczą, albo rozbawią do łez!

» Nieoczywiste ATRAKCJE turystyczne. Wiedziałeś o ich istnieniu?

» Te państwa NAPRAWDĘ tak się nazywają! Rozpoznasz je wszystkie?

» 15 ciekawostek z historii Szczecina, które na pewno znasz! 10 punktów to MINIMUM!

Quiz to rodzaj zabawy, rozrywki intelektualnej polegającej na przedstawieniu zagadnienia w formie zapytania w ten sposób, by na podstawie dostarczonych wraz z zapytaniem informacji oraz wiedzy ogólnej można było wydedukować prawidłową odpowiedź. Pytanie powinno być sformułowane w ten sposób, by odpowiedź nie była całkiem oczywista, zabawa polega de facto na dyskusji zgadujących nad różnymi możliwościami i wykluczaniu tych, które nie spełniają warunków zadanych w pytaniu.

To był ważny węzeł komunikacyjny. Tyle zostało z Dworca Szczecińskiego w Berlinie
Nasi Partnerzy polecają