Iluminacje bożonarodzeniowe w Szczecinie

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Iluminacje bożonarodzeniowe w Szczecinie

Szczecin wystroił się na święta. Jest skromniej, ale można poczuć klimat Bożego Narodzenia [ZDJĘCIA, WIDEO]

2021-12-10 16:47

Trwa odliczanie dni do Bożego Narodzenia. O tym, że święta coraz bliżej, przypominają iluminacje, które rozświetliły ulice Szczecina w ostatnich dniach. I chociaż są one nieco skromniejsze, niż w latach ubiegłych, zdecydowanie można poczuć ten wyjątkowy świąteczny klimat.

Bożonarodzeniowe ozdoby można podziwiać w różnych punktach miasta. O zbliżających się świętach przypominają pięknie udekorowane galerie handlowe, które w ten sposób chcą przyciągnąć klientów. Świecące konstrukcje pojawiły się również w fontannach, które zostały wyłączone na czas zimy. Widowiskową iluminację możemy podziwiać również na dziedzińcu Zamku Książąt Pomorskich.

Czytaj też: Nie każdy może pojechać na jarmark w Berlinie. Pandemia wymusiła liczne restrykcje [ZDJĘCIA, WIDEO]

Nieco skromniej wyglądają w tym roku iluminacje przygotowane przez miasto. Jak informował kilka tygodni temu urząd miasta, w tym roku ulice Szczecina zostały ozdobione prawie 300 kurtynami świetlnymi. Drugie tyle ozdób pojawiło się na słupach i latarniach. Są to m.in. sople, stożki, chmurki i mróz na szkle. Miejskie iluminacje można podziwiać m.in. w rejonie Szczecińskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego, na placu Grunwaldzkim, przy Bramie Portowej, na ul. Krzywoustego, Monte Cassino, Wielkopolskiej i na Bulwarze Piastowskim. Ze względu na prace związane z remontem ulic, iluminacje nie pojawiły się w tym roku m.in. na al. Niepodległości, al. Wyzwolenia, al. Jana Pawła II czy na pl. Rodła.

Czytaj też: Szczeciński marynarz już w stroju świętego Mikołaja! Przypomina o świętach i zaprasza na jarmark [ZDJĘCIA, WIDEO]

Sonda
Czy podobają Ci się iluminacje świąteczne w Szczecinie?
Iluminacje świąteczne w Szczecinie
Nasi Partnerzy polecają