Szczeciński marynarz już w stroju świętego Mikołaja!

i

Autor: Domin

Szczeciński marynarz już w stroju świętego Mikołaja! Przypomina o świętach i zaprasza na jarmark [ZDJĘCIA, WIDEO]

Najbardziej znany szczeciński marynarz jest już gotowy na Boże Narodzenie. Ubrany w specjalny strój będzie przez najbliższe tygodnie przypominał o zbliżających się świętach i zapraszał na Jarmark Bożonarodzeniowy. Ppomnik przy placu Grunwaldzkim został ubrany w szaty świętego Mikołaja.

To już wieloletnia szczecińska tradycja. Każdego roku, z początkiem grudnia, marynarz z Alei Fontann wciela się w rolę świętego Mikołaja, by wprowadzać mieszkańców Szczecina w wyjątkowy świąteczny nastrój i zapraszać na jarmark, który odbywa się w centrum miasta.

- Dzięki wyjątkowej stylizacji pomnika mieszkańcy pędzący przez pl. Grunwaldzki w przedświątecznej gorączce będą pamiętali o tym, że świąteczne zakupy robimy na Placu Lotników, Placu Adamowicza, Alei Kwiatowej lub Deptaku Bogusława, gdzie od 3 do 22 grudnia będzie trwał Szczeciński Jarmark Bożonarodzeniowy - informuje Celina Wołosz ze spółki Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia.

Czytaj też: Jarmark Bożonarodzeniowy już wkrótce w centrum Szczecina. Jakie atrakcje czekają na odwiedzających?

Pomnik przy placu Grunwaldzkim jest najczęściej "przebieranym" monumentem w mieście. Sympatyczny marynarz występował już m.in. w odświętnym kolorowym stroju przy okazji finału The Tall Ships Races i Dni Morza. Został także ubrany w koszulkę z napisem "Konstytucja", a z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przybrał barwy kampanii "Codziennie Polskę TworzyMy". Gdy wybuchła pandemia, marynarz przypominał też o noszeniu maseczek. W okresie przedświątecznym, w stroju świętego Mikołaja możemy go podziwiać już od kilku lat.

Czytaj też: Szczecińska radna pyta o "przystanek grozy" na Łęknie. Śmieje się z niego cała Polska!

Sonda
Czy lubisz obchodzić Mikołajki?
Szczeciński marynarz w stroju świętego Mikołaja przypomina o zbliżających się świętach
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany