Jarmark Bożonarodzeniowy już wkrótce w centrum Szczecina. Jakie atrakcje czekają na odwiedzających?

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Jarmark Bożonarodzeniowy już wkrótce w centrum Szczecina. Jakie atrakcje czekają na odwiedzających?

Jarmark Bożonarodzeniowy już wkrótce w centrum Szczecina. Jakie atrakcje czekają na odwiedzających?

2021-11-25 7:11

Trwa ostatnie odliczanie przed tegoroczną edycją Jarmarku Bożonarodzeniowego w Szczecinie. Tym razem mieszkańcy Szczecina będą mogli poczuć świąteczny klimat nie w trzech, a czterech miejscach w centrum miasta. Z pewnością nie zabraknie licznych atrakcji dla całych rodzin. Czego możemy spodziewać się na szczecińskim jarmarku w tym roku?

Świąteczne przeboje rozbrzmiewające z głośników, drewniane domki ustrojone świerkowymi girlandami i sznurami kolorowych światełek - w tym roku jarmark będzie zajmował nie jak dotychczas trzy, a cztery place w centrum Szczecina – Aleję Kwiatową, Plac Adamowicza, Plac Lotników i od piątku do niedzieli również deptak Bogusława.

W drewnianych jarmarkowych domkach znajdą się same pyszności: domowe przetwory, pieczywo, wyselekcjonowane wędliny, miody i bakalie w sam raz do świątecznych wypieków, albo i gotowe przysmaki.

- Pierogi, dania na wynos, łazanki czy pieczone ziemniaczki – te zapachy będą unosić się nad naszym Jarmarkiem i kusić niejednego łasucha - mówi Celina Wołosz ze spółki Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia, która jest organizatorem jarmarku. - Wśród tegorocznych wystawców znajdziemy nie tylko stałych bywalców, ale także nowych przedsiębiorców, którzy będą chcieli zaskoczyć nas swoimi wyrobami.

Nie zabraknie również gorącej czekolady czy grzanego wina, które są absolutnym hitem Szczecińskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego.

Czytaj też: Przez pół wieku ten fragment Szczecina zmienił się nie do poznania! Zobacz różnice! [ZDJĘCIA]

Jarmark Bożonarodzeniowy będzie także okazją, by kupić wyjątkowe prezenty pod choinkę.

- Coś drobnego dla przyjaciół, coś wyjątkowego dla męża, coś praktycznego dla dziadków i kolorowego dla dzieci – znajdzie się, gwarantujemy! - dodaje Celina Wołosz. - Oferta świątecznych podarków będzie bardzo bogata.

Na stoiskach pojawią się m.in. drewniane upominki i zabawki, ręcznie wykonywana biżuteria, okazjonalne stroje, nietuzinkowe ubrania, wyjątkowe kompozycje herbat, kosmetyki, książki czy planszówki, które z pewnością, znalezione pod choinką, sprawią przyjemność obdarowanym.

Czytaj też: Szczecin stroi się na święta. Zawisły już pierwsze dekoracje

Nie zabraknie również świątecznych dekoracji do upiększenia domu i nadania mu wyjątkowego bożonarodzeniowego klimatu.

- Ręcznie zdobiona bombka, piękny wieniec na drzwi czy naturalny stroik na świąteczny stół? A może pamiątkowy magnes na lodówkę i szczeciński kubek do grzańca lub czekolady? To też dostaniecie - dodaje rzeczniczka ŻSTW. - Wszystko, czym chcielibyście udekorować Wasze wnętrza – nie zapominając o choince - będzie dostępne na Placu Lotników, Adamowicza czy Alei Kwiatowej.

Każdy weekend Szczecińskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego będzie obfitował w liczne atrakcje dla całych rodzin. Będą świąteczne warsztaty, spotkania z Mikołajem i jego świtą, przedstawienia czy koncerty.

- Spotkać będzie można się także z tajemniczymi elfami-psotnikami - dodaje Celina Wołosz. - Gwarantujemy, że ta zabawa zafunduje Wam wiele śmiechu i radości. Kto spotka na swojej drodze chociaż jednego elfika, będzie chciał odnaleźć całą zgraję.

Podczas szczecińskiego jarmarku będzie można zrobić sobie również wyjątkowe pamiątkowe zdjęcie, którym będzie można pochwalić się w mediach społecznościowych. Na miejscu pojawią się świąteczne punkty foto, gdzie będzie można zrobić sobie bożonarodzeniowe selfie czy nagrać relację. Organizatorzy przypominają, żeby oznaczać je hashtagiem #szczecińskijarmark.

Najważniejszym symbolem Bożego Narodzenia jest oczywiście choinka, która pojawi się w przestrzeni jarmarku i będzie przypominać o zbliżających się świętach.

- Odwiedzając Szczeciński Jarmark Bożonarodzeniowy będziemy mogli poczuć się tak, jakbyśmy byli w innym świecie - podkreśla Celina Wołosz. - Pięknie ozdoby, gigantyczna choinka, dużo światła, zieleni i świątecznych akcentów na każdym kroku. Najpiękniejszy widok na Jarmark jest tuż po zmroku, kiedy setki ozdobnych lampek rozświetlają całą okolicę. To sprawia, że każde poszukiwania świątecznych produktów będą sprawiały radość.

Szczeciński Jarmark Bożonarodzeniowy rozpoczyna się 3 grudnia i potrwa do 22 grudnia.

Czytaj też: Sylwester miejski 2021/2022 w Szczecinie. Mamy złe wieści...

Sonda
Lubisz odwiedzać jarmarki bożonarodzeniowe?
W centrum Szczecina ruszył Targ Świąteczny
Nasi Partnerzy polecają