Sylwester miejski 2021/2022 w Szczecinie. Mamy złe wieści...

2021-11-19 9:02
Sylwester miejski 2021/2022 w Szczecinie. Mamy złe wieści...
Autor: Grzegorz Kluczyński Sylwester miejski 2021/2022 w Szczecinie. Mamy złe wieści...

Zła wiadomość dla wszystkich, którzy planowali powitanie 2022 roku w plenerze, na Jasnych Błoniach, gdzie od wielu lat odbywała się miejska impreza sylwestrowa. Podobnie jak w ubiegłym roku, wydarzenie nie odbędzie się. Tym razem nie tylko z powodu pandemii, ale także braku funduszy.

W latach ubiegłych szczecinianie witali nowy rok na Jasnych Błoniach. Wprawdzie nie były to tak widowiskowe imprezy jak te, które były transmitowane w ogólnopolskich stacjach telewizyjnych i występowały na nich gwiazdy zdecydowanie mniejszego formatu, jednak zwykle przyciągały one tłumy mieszkańców, którzy chcieli spędzić tę wyjątkową noc poza domem.

W ubiegłym roku miejski Sylwester został odwołany z powodu nasilającej się drugiej fali pandemii i związanych z nią obostrzeń (m.in. budzącego kontrowersje zakazu przemieszczania się). Prawdopodobnie podobnie byłoby teraz, gdy czwarta fala przybiera na sile. Miasto jednak postanowiło odwołać wydarzenie także z innego powodu, a mianowicie oszczędności w budżecie, spowodowanych niższymi wpływami z podatku PIT, które - jak tłumaczą przedstawiciele magistratu - są wynikiem wprowadzenia tzw. Polskiego Ładu, który tylko w 2022 roku uszczupli miejską kasę o prawie 130 milionów złotych.

Rezygnując z miejskiego Sylwestra na Jasnych Błoniach, miasto zaoszczędzi około 200 tysięcy złotych.

Czytaj też: Szczeciński radny chce treningów dla MORDUJĄCYCH kobiet. O co chodzi?

Sylwester na Jasnych Błoniach to początek cięć w sferze miejskich wydarzeń. Wydatki na kulturę w 2022 roku będą mniejsze o ponad 5 milionów złotych. Wiadomo już, że przyszłoroczny festiwal ogni sztucznych Pyromagic również zostanie odwołany. Nie wiadomo również jak będą wyglądały Dni Morza planowane na lato 2022 roku. Wydarzenie jest wpisane w przyszłoroczny budżet, jednak z powodu oszczędności jego formuła może ulec zmianie.

Czytaj też: "Trojaczki" z Wysokiej Kamieńskiej okazały się wielką ściemą! Wszyscy dali się nabrać

Sonda
Gdzie spędzisz Sylwestra 2021/2022?
Okazałe drzewa na Turzynie poszły pod topór. Czy będą nowe nasadzenia?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE