Mistyfikacja z trojaczkami w Wysokiej Kamieńskiej

i

Autor: Reprodukcja Domin Mistyfikacja z trojaczkami w Wysokiej Kamieńskiej

"Trojaczki" z Wysokiej Kamieńskiej okazały się wielką ściemą! Wszyscy dali się nabrać

O narodzinach trojaczków z Wysokiej Kamieńskiej: Zuzi, Agnieszki i Patryka rozpisywały się lokalne media. Maluchy miały przyjść na świat 6 listopada, w szpitalu na Pomorzanach. Urzędnicy z Ośrodka Pomocy Społecznej w Golczewie zorganizowali nawet specjalną zbiórkę na wyprawki dla noworodków. W końcu trojaczki nie przychodzą na świat zbyt często, a dla rodziców jest to spore obciążenie, zarówno organizacyjne, jak i finansowe. Szybko jednak okazało się, że... cała historia była jedną wielką ściemą!

"W szpitalu w Szczecinie na pomorzanach przyszły na Świat Zosia, Agnieszka i Patryk , trojaczki z Wysokiej kamieńskiej gmins Golczewo mają się bardzo dobrze i zdobyły 8,7,6 abgar. Dumni rodzice nie mogą doczekać się kiedy dzieci wrócą do domu gdzie czeka na nich starsze rodzeństwo. Jak mówi 26 letnia mama każde z nich jest inne i nie spodziewali się że tak szybko ich potomstwo przyjdzie na świat. Patryk Bartłomiej 1,200 I 53 cm i 8 abgar, Zofia Amelia ,125 i 48 cm i 7 abgar, Agnieszka Jadwiga ,000 I 46 cm i 6 abgar"

- MMS o takiej treści (pisownia oryginalna) dotarł w miniony weekend do kilku lokalnych redakcji. Narodziny trojaczków były nie lada sensacją, więc publikacje na ich temat szybko pojawiły się na łamach portali internetowych. W sprawę zaangażował się również Ośrodek Pomocy Społecznej w Golczewie, który szybko zorganizował zbiórkę pieluszek, kosmetyków, ubranek i innych niezbędnych rzeczy. Dary można było przynosić do ośrodkach w godzinach urzędowania.

Szybko jednak wyszło na jaw, że żadnych nowonarodzonych w szczecińskim szpitalu trojaczków nie ma. Szpital zdementował informację o ich narodzinach. Golczewski Ośrodek Pomocy Społecznej zdjął ze swojej strony internetowej informację o zbiórce.

Czytaj więcej: Fałszywe "trojaczki". Ośrodek Pomocy Społecznej w Golczewie odniósł się do sprawy

Nadawcą MMSa o narodzinach trojaczków okazała się ich rzekoma matka. Kobieta rzeczywiście jest w ciąży, jednak nie z trójką, lecz dwójką dzieci, które wkrótce mają przyjść na świat. Kobieta przybywa aktualnie w szpitalu, jednak nie na Pomorzanach, lecz w Zdrojach. Na zdjęciach, które zostały dołączone do wiadomości rozesłanej do mediów, były noworodki... z Elbląga!

Czytaj też: Koszmar w Koszalinie: Maleńka dziewczynka w krytycznym stanie! Matka twierdzi, że wypadła z bujaka [ZDJĘCIA, WIDEO]

O sprawie wie również kamieńska policja.

- Nie ma żadnego oficjalnego zgłoszenia, więc obecnie nie są prowadzone żadne czynności w tej sprawie - tłumaczy w rozmowie z "Super Expressem" Katarzyna Jasion z Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim i zapewnia, że policjanci przystąpią do działań dopiero, gdy wpłynie zawiadomienie o próbie wyłudzenia.

Co ciekawe, o narodzinach trójki dzieci wciąż przekonany jest jej mąż i czeka w domu na powrót żony i potomstwa ze szpitala. Na jej powrót czeka również trójka dzieci kobiety z pierwszego małżeństwa. Gdy "szczęśliwy tata" zapytał żonę o duży brzuch po porodzie, ta miała mu powiedzieć, że to "sprawy wątrobowe", przez co musiała pozostać dłużej na oddziale.

Na razie nie wiadomo, czy "mama trojaczków" poniesie konsekwencje swojego zachowania. Według nieoficjalnych informacji, kobieta miała już wcześniej kłopoty z prawem, m.in. za oszustwa.

Czytaj też: To już definitywny koniec przejścia podziemnego w centrum Szczecina. Patologiczny tunel zostanie zamurowany

Sonda
Ile masz bądź planujesz mieć dzieci?
Fałszywe "Trojaczki" z Wysokiej Kamieńskiej. Wszyscy dali się nabrać
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany