Na węźle Łękno powstaje przystanek grozy? Od tego widoku można dostać zawrotów głowy!

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Na powstającym węźle Łękno pojawił się nowy przystanek autobusowy, który wygląda dość nietypowo.

Szczecińska radna pyta o "przystanek grozy" na Łęknie. Śmieje się z niego cała Polska!

2021-12-01 10:21

Chyba nikt nie spodziewał się, że jeden, z pozoru zwyczajny przystanek autobusowy może dosłownie z dnia na dzień stać się prawdziwym hitem Internetu. Z jednej strony ta dość oryginalna konstrukcja powoduje atak śmiechu, z drugiej - wiele wątpliwości. O "przystanek grozy" postanowiła zapytać prezydenta miasta szczecińska radna.

Chodzi oczywiście o jeden z przystanków autobusowych na węźle Łękno, o którym zrobiło się głośno w całej Polsce. Wiata, pod którą mogą schronić się pasażerowie, została ustawiona na rampie, która wystaje poza mur oporowy na wysokości kilku metrów i dosłownie "wisi" nad torami kolejowymi. I chociaż wiadomo, że nie jest to ostateczny efekt, gdyż "półka", na której znajduje się przystanek, zostanie ogrodzona, a obok pojawi się winda prowadząca na peron kolejowy, na pierwszy rzut oka wygląda to dość niepokojąco. Podobne wrażenie odniosła radna Dominika Jackowski, która w tej sprawie wystosowała interpelację do prezydenta miasta.

"Domyślam się, że przystanek jest jeszcze w trakcie budowy i zapewne przed oddaniem obiektu do użytkowania pojawią się barierki zabezpieczające przed upadkiem. Ponadto z całą pewnością przystanek spełnia wszystkie obowiązujące przepisy – inaczej nie otrzymałby pozwolenia na budowę. Więc w tym zakresie jestem spokojna"

- zapewnia radna. Jednak jej obawy dotyczą m.in. osób, które na co dzień borykają się m.in. z lękiem wysokości. Dla nich oczekiwanie na takim "wiszącym" przystanku.

Czytaj też: Szczecin: Jeszcze nie skończony, a już zdewastowany. Nowy wiadukt opanowali pseudografficiarze [ZDJĘCIA, WIDEO]

"Wśród nas są osoby, które mają lęk wysokości, czasami połączony z lękiem przed ciasnymi pomieszczeniami. O ile dzięki zastosowaniu przegród szklanych naszej typowej wiaty przystaniowej to ostanie nie jest nam groźne o tyle lęk wysokości może stanowić dla niektórych poważny problem. Proszę o informacje jak docelowo będą wyglądały barierki. Mam nadzieję że będą one pełne i nietransparentne (z czyszczeniem barierek ze szkła nasze służby nie dają sobie rady) i w praktyczny sposób będą powstrzymywały ewentualne przedmioty które mogą być zrzucane na przejeżdżające pociągi"

- czytamy w interpelacji.

Radna Jackowski pyta również czy w projekcie przewidziana została ochrona przed hałasem. "Przejeżdżający pod nogami pociąg – a ta linia ma dopuszczać ruch na wyższych prędkościach może zaskoczyć osobę nawet o najmocniejszych nerwach" - dodaje radna, prosząc o udostępnienie dokumentacji, z której będzie wynikało, jak przystanek ma wyglądać w docelowym kształcie.

Z całą treścią interpelacji można zapoznać się tutaj.

Czytaj też: Na węźle Łękno powstaje "przystanek tylko dla odważnych"? Od tego widoku można dostać zawrotów głowy! [ZDJĘCIA, WIDEO]

Sonda
Boisz się dużych wysokości?
Na węźle Łękno w Szczecinie powstaje "przystanek grozy"? Można dostać zawrotów głowy!
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany