Na węźle Łękno powstaje przystanek grozy? Od tego widoku można dostać zawrotów głowy!

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Na powstającym węźle Łękno pojawił się nowy przystanek autobusowy, który wygląda dość nietypowo.

Szczecińska radna pyta o "przystanek grozy" na Łęknie. Śmieje się z niego cała Polska!

2021-12-01 10:21

Chyba nikt nie spodziewał się, że jeden, z pozoru zwyczajny przystanek autobusowy może dosłownie z dnia na dzień stać się prawdziwym hitem Internetu. Z jednej strony ta dość oryginalna konstrukcja powoduje atak śmiechu, z drugiej - wiele wątpliwości. O "przystanek grozy" postanowiła zapytać prezydenta miasta szczecińska radna.

Chodzi oczywiście o jeden z przystanków autobusowych na węźle Łękno, o którym zrobiło się głośno w całej Polsce. Wiata, pod którą mogą schronić się pasażerowie, została ustawiona na rampie, która wystaje poza mur oporowy na wysokości kilku metrów i dosłownie "wisi" nad torami kolejowymi. I chociaż wiadomo, że nie jest to ostateczny efekt, gdyż "półka", na której znajduje się przystanek, zostanie ogrodzona, a obok pojawi się winda prowadząca na peron kolejowy, na pierwszy rzut oka wygląda to dość niepokojąco. Podobne wrażenie odniosła radna Dominika Jackowski, która w tej sprawie wystosowała interpelację do prezydenta miasta.

"Domyślam się, że przystanek jest jeszcze w trakcie budowy i zapewne przed oddaniem obiektu do użytkowania pojawią się barierki zabezpieczające przed upadkiem. Ponadto z całą pewnością przystanek spełnia wszystkie obowiązujące przepisy – inaczej nie otrzymałby pozwolenia na budowę. Więc w tym zakresie jestem spokojna"

- zapewnia radna. Jednak jej obawy dotyczą m.in. osób, które na co dzień borykają się m.in. z lękiem wysokości. Dla nich oczekiwanie na takim "wiszącym" przystanku.

Czytaj też: Szczecin: Jeszcze nie skończony, a już zdewastowany. Nowy wiadukt opanowali pseudografficiarze [ZDJĘCIA, WIDEO]

"Wśród nas są osoby, które mają lęk wysokości, czasami połączony z lękiem przed ciasnymi pomieszczeniami. O ile dzięki zastosowaniu przegród szklanych naszej typowej wiaty przystaniowej to ostanie nie jest nam groźne o tyle lęk wysokości może stanowić dla niektórych poważny problem. Proszę o informacje jak docelowo będą wyglądały barierki. Mam nadzieję że będą one pełne i nietransparentne (z czyszczeniem barierek ze szkła nasze służby nie dają sobie rady) i w praktyczny sposób będą powstrzymywały ewentualne przedmioty które mogą być zrzucane na przejeżdżające pociągi"

- czytamy w interpelacji.

Radna Jackowski pyta również czy w projekcie przewidziana została ochrona przed hałasem. "Przejeżdżający pod nogami pociąg – a ta linia ma dopuszczać ruch na wyższych prędkościach może zaskoczyć osobę nawet o najmocniejszych nerwach" - dodaje radna, prosząc o udostępnienie dokumentacji, z której będzie wynikało, jak przystanek ma wyglądać w docelowym kształcie.

Z całą treścią interpelacji można zapoznać się tutaj.

Czytaj też: Na węźle Łękno powstaje "przystanek tylko dla odważnych"? Od tego widoku można dostać zawrotów głowy! [ZDJĘCIA, WIDEO]

Sonda
Boisz się dużych wysokości?
Na węźle Łękno w Szczecinie powstaje "przystanek grozy"? Można dostać zawrotów głowy!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE