Jeszcze nie skończony, a już zdewastowany. Nowy wiadukt opanowali pseudografficiarze

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Jeszcze nie skończony, a już zdewastowany. Nowy wiadukt opanowali pseudografficiarze

Szczecin: Jeszcze nie skończony, a już zdewastowany. Nowy wiadukt opanowali pseudografficiarze [ZDJĘCIA, WIDEO]

2021-11-29 13:35

Chociaż wciąż jest to oficjalnie teren budowy, szczecinianie już od pół roku mogą korzystać z popularnego szlaku spacerowego między Parkiem Kasprowicza i Syrenimi Stawami, który został zamknięty na ponad dwa lata z powodu budowy węzła Łękno i kolejnego odcinka Obwodnicy Śródmiejskiej. Niestety nowe wiadukty, niemalże od razu stały się celem wandali. Spacerowicze zmuszeni są oglądać wątpliwej jakości "galerię" bazgrołów pseudografficiarzy.

Pierwsze tagi pojawiły się dosłownie kilka dni po otwarciu Alei Fałata. W kolejnych tygodniach i miesiącach przybyły kolejne bohomazy, które mogą się podobać wyłącznie ich autorom, którzy raczej talentem nie grzeszą. Wandale czują się bezkarni. Wykorzystują dosłownie każdy skrawek "czystej" przestrzeni, by zostawić swój ślad. Robią to najczęściej w godzinach nocnych, gdy w okolicy nie ma spacerowiczów ani patroli policji. Nie odstraszają ich nawet wysokie kary. Przypomnijmy, za niszczenie mienia grozi nawet do 5 lat więzienia.

Czytaj też: Aleja Fałata znów dostępna dla pieszych i rowerzystów. Warto jednak patrzeć pod nogi i pod koła [ZDJĘCIA]

Ciąg dalszy pod galerią zdjęć: Jeszcze nie skończony, a już zdewastowany. Nowy wiadukt opanowali pseudografficiarze

Szczecin: Jeszcze nie skończony, a już zdewastowany. Nowy wiadukt opanowali pseudografficiarze

Kilka miesięcy temu pojawił się pomysł, by zorganizować w tym miejscu ścianę do tworzenia legalnego graffiti. Idea spodobała się m.in. prezydentowi Szczecina. Jednak dopóki węzeł Łękno, a co za tym idzie - wiadukty nad Aleją Fałata - to wciąż formalnie plac budowy, jest to niemożliwe. Przypomnijmy, budowa węzła Łękno miała pierwotnie zakończyć się jesienią 2020 roku. Według ostatnich doniesień, inwestycja ma być gotowa dopiero wiosną 2022 roku, czyli z półtorarocznym opóźnieniem.

Czytaj też: Na węźle Łękno powstaje "przystanek tylko dla odważnych"? Od tego widoku można dostać zawrotów głowy! [ZDJĘCIA, WIDEO]

Sonda
Czy kary za wandalizm powinny być bardziej surowe?
Jeszcze nie skończony, a już zdewastowany. Nowy wiadukt opanowali pseudografficiarze