Wystrojony marynarz zaprasza na Żagle 2021 w Szczecinie!

i

Autor: Grzegorz Kluczyński

Wystrojony marynarz zaprasza na "Żagle 2021" w Szczecinie! [ZDJĘCIA]

2021-07-16 20:05

Najbardziej znany szczeciński marynarz właśnie został ubrany w odświętny strój. Od piątku można podziwiać odmienioną rzeźbę w Alei Fontann. Oznacza to, że wielkimi krokami zbliża się jedno z największych wydarzeń tego lata w Szczecinie, czyli Żagle 2021. Wydarzenie zastąpi finał regat The Tall Ships Races 2021, odwołany z powodu panującej pandemii.

Dzień, w którym marynarz przywdział odświętny strój, nie jest przypadkowy. To właśnie w piątek w Tallinnie rozpoczynają się Regaty Bałtyckie. Z tej okazji marynarz został ubrany w granatowe spodnie, pasiastą bluzę oraz biały kołnierz i czapkę. Dzięki granatowo-bordowym paskom swojej bluzy, podczas "Żagli 2021" rzeźba będzie jeszcze bardziej "szczecińska". W ubiorze nie zabraknie oczywiście białej czapki, kołnierza i granatowych spodni.

"Żagle 2021" w Szczecinie rozpoczną się za 2 tygodnie. Impreza odbędzie się w dniach 30 lipca - 1 sierpnia i zastąpi odwołany z powodu pandemii koronawirusa finał regat The Tall Ships Races 2021. Chociaż formuła wydarzenia będzie nieco skromniejsza, nie zabraknie pięknych żaglowców i licznych atrakcji, które będą czekać na mieszkańców po obu stronach Odry.

Czytaj też: Szczecin w PRL. Powstaje wyjątkowe muzeum. "Będą firanki w oknach i landrynki" [ZDJECIA, WIDEO]

Rzeźba stanęła w Alei Fontann 41 lat temu, 19 czerwca 1980 roku i stała się jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli Szczecina.

Warto dodać, że jest to najczęściej "przebierany" pomnik w mieście. Sympatyczny marynarz występował już m.in. w odświętnym kolorowym stroju przy okazji finału The Tall Ships Races i Dni Morza. Z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przybrał barwy kampanii "Codziennie Polskę TworzyMy". Natomiast każdego roku, w okresie Bożego Narodzenia marynarz staje się... świętym Mikołajem i zaprasza na doroczny jarmark.

Czytaj też: Niesamowita METAMORFOZA bramy przy ul. Łokietka. Sąsiedzi spisali się na medal! [ZDJECIA, WIDEO]

Szczecin w PRL. Powstaje wyjątkowe muzeum
Nasi Partnerzy polecają