Niecodzienna metamorfoza bramy w kamienicy przy ul. Łokietka

i

Autor: Grzegorz Kluczyński

Szczecin: Niesamowita METAMORFOZA bramy przy ul. Łokietka. Sąsiedzi spisali się na medal! [ZDJECIA, WIDEO]

2021-07-09 22:13

W opinii wielu szczecinian, ta część Śródmieścia nie cieszy się dobrą sławą. Jednak jak w wielu podobnych przypadkach, jest to stereotyp. Na ulicy Łokietka potrafią dziać się naprawdę ciekawe rzeczy. Niedawno odbyło się tutaj Święto Ulicy, które przyciągnęło tłumy mieszkańców. Teraz, w do niedawna bardzo zaniedbanej bramie, powstało prawdziwe dzieło sztuki.

W tamach konkursu "Złota wspólnota", prześwit bramowy kamienicy przy ul. Łokietka 23 nabrał zupełnie nowego blasku. Wspólnymi siłami mieszkańców, powstały tam kolorowe murale, które zupełnie odmieniły oblicze ponurego i niezbyt przyjaznego miejsca. Na ścianach możemy podziwiać m.in. morski krajobraz i szczecińskie "dźwigozaury".

Pomysł na upiększenie wspólnej części kamienicy przypadł do gustu organizatorom konkursu, którzy spośród 11 zgłoszeń wybrali właśnie ten. Kreatywna sąsiedzka ekipa z ulicy Łokietka została nagrodzona złotym grillem i kwotą 2 tysięcy złotych.

Czytaj też: Szczecin: Wyremontowali kamienicę na Pomorzanach. Efekt mocno zaskoczył. Co tu się stało? [ZDJĘCIA, WIDEO]

Konkurs "Złota wspólnota" zorganizowany został przez Stowarzyszenie Edukacyjno-Artystyczne „Oswajanie sztuki”, które prowadzi ŚRODEK Śródmiejski Punkt Sąsiedzki i miał na celu zachęcić do sąsiedzkiej integracji i wspólnego zmieniania otoczenia. Mieszkańcy kamienicy przy ul. Łokietka 23 nie tylko udowodnili, że jest to możliwe, ale być może dali przykład do naśladowania dla innych małych sąsiedzkich społeczności w tej i innych częściach miasta.

Czytaj też: Świętoujść: Strażacy i SAR w akcji. Służby na nogi postawił... dmuchany FLAMING!

Niecodzienna metamorfoza bramy w kamienicy w centrum Szczecina