Szczecin: Wyremontowali kamienicę na Pomorzanach. Efekt mocno zaskoczył. Co tu się stało? [ZDJĘCIA, WIDEO]

2021-07-05 8:51
Wyremontowali kamienicę na Pomorzanach. Efekt mocno zaskoczył. Co tu się stało?
Autor: Grzegorz Kluczyński

"O co tutaj chodzi?" - zastanawiają się mieszkańcy szczecińskich Pomorzan, gdy mijają świeżo wyremontowaną kamienicę przy ul. Budziszyńskiej. Po zdjęciu rusztowań, ich oczom ukazała się piękna odnowiona elewacja ponad stuletniego budynku mieszkalnego i to "coś", co zwróciło ich szczególną uwagę. Mianowicie, fragment frontowej ściany budynku wciąż "straszy" czarną od brudu, niewyremontowaną ścianą. Zdjęcia szybko trafiły do sieci i stały się obiektem zagorzałej dyskusji, domysłów, a nawet drwin. Co tu się wydarzyło? Dlaczego fragment fasady nie został w ogóle ruszony przez ekipy budowlane?

Zdjęcia świeżo wyremontowanej kamienicy szybko obiegły media społecznościowe i wywołały falę domysłów. Niektórzy internauci twierdzili, że część lokatorów nie wyraziła zgody lub nie dołożyła się do remontu, stąd taki efekt. Podobnych sytuacji można zaobserwować dość sporo nie tylko w Szczecinie, gdzie część budynków wielorodzinnych ma "zróżnicowane" fasady, w zależności od gustu ich mieszkańców. Na lokalnych grupach społecznościowych rozgorzała burzliwa dyskusja. "Niekompletna" kamienica stała się też obiektem drwin.

  • "Remont wspólnotowy a miasto nie chciało się dołożyć to pewnie dlatego taki efekt niestety."
  • "Może nie wyrazili zgody na remont. Widziałam blok ocieplony do połowy i pomalowany, bo sąsiedzi z dołu nie płacili Funduszu remontowego."
  • "Pewnie ktoś nie zgodził się nie remont bo nie chciał płacić więcej i mamy efekt."
  • "Rzeczywiście wygląda jakby ktoś się nie dorzucił do remontu."
  • "No nie mogę, czy to zemsta? Kto odebrał taki remont?"
  • "Ale "ujoza" i pośmiewisko."
  • "Pośmiewisko na cały świat, ja pierdzielę."
  • "Komuś tam do reszty odebrało rozum?"

- czytamy w komentarzach internautów.

Czytaj też: Tutaj ludzkie mięso przerabiano na... BIGOS! Kamienica legendarnego "rzeźnika z Niebuszewa" już tak nie wygląda [ZDJĘCIA, WIDEO]

Okazało się jednak, że przyczyną takiego nietypowego efektu inwestycji nie jest konflikt sąsiedzki, lecz... ptaki. Ornitolog zatrzymał część prac z powodu ich gniazd, które znajdowały się w zakamarkach budynku. Żeby ich nie niszczyć, zdecydowano się na czasowe wstrzymanie prac, które zostaną dokończone, gdy pisklęta dorosną i opuszczą gniazda. Wtedy na niewyremontowanej części budynku znów pojawią się rusztowania, a po kilku tygodniach będzie można podziwiać ostateczny efekt renowacji.

Są również dobre wiadomości dla miłośników przyrody. Ptaki będą mogły powrócić tutaj w przyszłym roku. Pod dachem zostały bowiem zamontowane budki lęgowe, w których będą mogły zbudować gniazda i wychować pisklęta.

Czytaj też: Dlaczego stoi TYŁEM do ulicy? Tajemnica pewnej kamienicy na szczecińskich Pomorzanach [ZDJĘCIA]

Niecodzienny efekt remontu kamienicy. Co tu się stało?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE