Wyremontowali kamienicę na Pomorzanach. Efekt mocno zaskoczył. Co tu się stało?

i

Autor: Grzegorz Kluczyński

Szczecin: Wyremontowali kamienicę na Pomorzanach. Efekt mocno zaskoczył. Co tu się stało? [ZDJĘCIA, WIDEO]

2021-07-05 8:51

"O co tutaj chodzi?" - zastanawiają się mieszkańcy szczecińskich Pomorzan, gdy mijają świeżo wyremontowaną kamienicę przy ul. Budziszyńskiej. Po zdjęciu rusztowań, ich oczom ukazała się piękna odnowiona elewacja ponad stuletniego budynku mieszkalnego i to "coś", co zwróciło ich szczególną uwagę. Mianowicie, fragment frontowej ściany budynku wciąż "straszy" czarną od brudu, niewyremontowaną ścianą. Zdjęcia szybko trafiły do sieci i stały się obiektem zagorzałej dyskusji, domysłów, a nawet drwin. Co tu się wydarzyło? Dlaczego fragment fasady nie został w ogóle ruszony przez ekipy budowlane?

Zdjęcia świeżo wyremontowanej kamienicy szybko obiegły media społecznościowe i wywołały falę domysłów. Niektórzy internauci twierdzili, że część lokatorów nie wyraziła zgody lub nie dołożyła się do remontu, stąd taki efekt. Podobnych sytuacji można zaobserwować dość sporo nie tylko w Szczecinie, gdzie część budynków wielorodzinnych ma "zróżnicowane" fasady, w zależności od gustu ich mieszkańców. Na lokalnych grupach społecznościowych rozgorzała burzliwa dyskusja. "Niekompletna" kamienica stała się też obiektem drwin.

  • "Remont wspólnotowy a miasto nie chciało się dołożyć to pewnie dlatego taki efekt niestety."
  • "Może nie wyrazili zgody na remont. Widziałam blok ocieplony do połowy i pomalowany, bo sąsiedzi z dołu nie płacili Funduszu remontowego."
  • "Pewnie ktoś nie zgodził się nie remont bo nie chciał płacić więcej i mamy efekt."
  • "Rzeczywiście wygląda jakby ktoś się nie dorzucił do remontu."
  • "No nie mogę, czy to zemsta? Kto odebrał taki remont?"
  • "Ale "ujoza" i pośmiewisko."
  • "Pośmiewisko na cały świat, ja pierdzielę."
  • "Komuś tam do reszty odebrało rozum?"

- czytamy w komentarzach internautów.

Czytaj też: Tutaj ludzkie mięso przerabiano na... BIGOS! Kamienica legendarnego "rzeźnika z Niebuszewa" już tak nie wygląda [ZDJĘCIA, WIDEO]

Okazało się jednak, że przyczyną takiego nietypowego efektu inwestycji nie jest konflikt sąsiedzki, lecz... ptaki. Ornitolog zatrzymał część prac z powodu ich gniazd, które znajdowały się w zakamarkach budynku. Żeby ich nie niszczyć, zdecydowano się na czasowe wstrzymanie prac, które zostaną dokończone, gdy pisklęta dorosną i opuszczą gniazda. Wtedy na niewyremontowanej części budynku znów pojawią się rusztowania, a po kilku tygodniach będzie można podziwiać ostateczny efekt renowacji.

Są również dobre wiadomości dla miłośników przyrody. Ptaki będą mogły powrócić tutaj w przyszłym roku. Pod dachem zostały bowiem zamontowane budki lęgowe, w których będą mogły zbudować gniazda i wychować pisklęta.

Czytaj też: Dlaczego stoi TYŁEM do ulicy? Tajemnica pewnej kamienicy na szczecińskich Pomorzanach [ZDJĘCIA]

Niecodzienny efekt remontu kamienicy. Co tu się stało?