Wiedzieliście o tym?

Ten plac ma nazwę, ale mało kto o tym wie. Szczeciński radny pyta o tablice

2022-09-06 12:12

Od ponad dwóch miesięcy ma swojego patrona, jednak mało który szczecinianin potrafi podać jego imię i nazwisko. Jedno z najważniejszych skrzyżowań na Turzynie niedawno otrzymało nową nazwę, jednak do chwili obecnej nie zamontowano żadnej tablicy, która by o tym informowała. Sprawą zainteresował się szczeciński radny.

Przez wiele lat było to "bezimienne" skrzyżowanie, które jednak szczecinianie dobrze kojarzyli. Wystarczyło powiedzieć "Turzyn" i każdy wiedział, że chodzi o miejsce, gdzie aleja Bohaterów Warszawy przecina się z ulicami Krzywoustego i 26 Kwietnia. Plac kojarzony był z funkcjonującym tutaj przez dziesięciolecia targowiskiem, które kilka lat temu zostało zastąpione galerią handlową. W końcu szczecińscy radni doszli do wniosku, żeby nadać mu nazwę.

Czytaj też: Słynny naukowiec ma swój pomnik w Szczecinie. Każdy może usiąść obok Michała Doliwo-Dobrowolskiego [ZDJĘCIA, WIDEO]

Okazałe drzewa na Turzynie poszły pod topór. Czy będą nowe nasadzenia?

 Uchwała w tej sprawie została przegłosowana w czerwcu 2022 roku. Plac na Turzynie zyskał nowego patrona - Kazimierza Wielkiego. Mimo, iż od nadania nazwy minęły już ponad dwa miesiące, mało kto wie, że plac nie jest już "bezimienny". W rejonie skrzyżowania do chwili obecnej nie zamontowano żadnej tablicy z jego nazwą. Plac Kazimierza Wielkiego wciąż pozostaje tylko "na papierze". W rzeczywistości nadal pozostaje "skrzyżowaniem na Turzynie".

Sprawą zainteresował się jeden ze szczecińskich radnych, który wystosował interpelację do prezydenta miasta w sprawie oznakowania placu.

"Niedługo miną dwa miesiące od podjęcia uchwały przez Radę Miasta, a ww. lokalizacji nadal nie ma tablicy informującej o nazwie placu"

- pisze w interpelacji Marcin Pawlicki.

Czytaj też: Sensacyjne odkrycie archeologiczne na szczecińskim Podzamczu. Skarb krył się kilkadziesiąt centymetrów pod brukiem [ZDJĘCIA, WIDEO]

Radny apeluje również o montaż tablic z nazwą placu i pyta, kiedy te działania zostaną zrealizowane.

Treść odpowiedzi na interpelację poznamy prawdopodobnie w ciągu najbliższych kilku lub kilkunastu dni. Wówczas dowiemy się, kiedy pl. Kazimierza Wielkiego zyska odpowiednie oznakowanie, dzięki czemu będzie mógł zaistnieć w świadomości szczecinian.

Czytaj też: Okazałe drzewa na Turzynie poszły pod topór. Czy będą nowe nasadzenia? [ZDJĘCIA, WIDEO]

Sonda
Czy wiedziałeś, że skrzyżowanie na Turzynie nosi nazwę pl. Kazimierza Wielkiego?
Nasi Partnerzy polecają