Taki POMNIK mógł powstać tylko w Szczecinie! Na cokole stanął PAPRYKARZ! [ZDJĘCIA]

2020-10-04 15:22

Na szczecińskiej Łasztowni stanął nowy pomnik. I nie jest to wcale wybrana w głosowaniu na budżet obywatelski rzeźba słynnego "szefa wszystkich szefów", o którą batalia toczy się już od kilku lat, lecz coś, co nie jest tylko filmową fikcją, lecz czymś jak najbardziej "namacalnym" i równie znanym w całej Polsce jak słynny Krzysztof Jarzyna.

Na placu między Starą Rzeźnią, dawnym cielętnikiem i portową chłodnią, który w piątek otrzymał nową nazwę Gryfitów, stanęła dość nietypowa rzeźba, przedstawiająca... puszkę paprykarza szczecińskiego - kultowej wręcz konserwy rybnej, produkowanej przed laty przez szczecińskie Przedsiębiorstwo Połowów Dalekomorskich i Usług Rybackich „Gryf”, a obecnie będącej jedną z regionalnych potraw Pomorza Zachodniego.

Wielką puszkę, która stanęła na nowym placu Gryfitów, zaprojektował Bogusław Dydek. Znajduje się na niej oryginalna etykieta paprykarza szczecińskiego, na której widnieje oryginalny skład surowcowy produktów.

Pomnik paprykarza to kolejna - obok wielkiego napisu "Szczecin" czy słynnych "dźwigozaurów" - atrakcja turystyczna na Łasztowni, na tle której można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie ze Szczecina. Czy przypadnie do gustu mieszkańcom i turystom odwiedzającym nasze miasto? Czas pokaże...

Co wiesz o paprykarzu szczecińskim?

Pytanie 1 z 7
Co było pierwowzorem paprykarza szczecińskiego?
Zuchwała kradzież Ferrari w Mielnie