TYLKO U NAS: Ukradł ferrari za ponad MILION złotych. Tak wyglądało SPEKTAKULARNE zatrzymanie w Świnoujściu! [DUŻO ZDJĘĆ, WIDEO]

To była jedna z najbardziej spektakularnych kradzieży ostatnich miesięcy. Łupem złodziei padł charakterystyczny samochód, na który zwracali uwagę nie tylko miłośnicy motoryzacji. Jedyne w swoim rodzaju, zielone Ferrari 488 Spider o wartości ponad miliona złotych zniknęło w biały dzień jak przysłowiowa kamfora.

Do kradzieży ferrari doszło 2 sierpnia około godz. 13:00. Samochód należał do mieszkańca Wielkopolski i często widywany był na ulicach Poznania. Skradziony został jednak w zupełnie innej części Polski, a dokładniej na Pomorzu Zachodnim, na terenie ośrodka wypoczynkowego w Mielnie. Po kradzieży samochodu, w sieci krążyły jego zdjęcia z różnych miejsc w Polsce. Auto jest na tyle charakterystyczne, że zwracało uwagę nie tylko miłośników motoryzacji. Policjanci ustalili, że pojazd przemieszczał się on w kierunku Trójmiasta a potem Warmii i Mazur. Ostatecznie skradzione ferrari trafiło poza granice Polski, najprawdopodobniej na Litwę.

W wyniku zakrojonych na szeroką skalę działań policji, zatrzymano dwóch mężczyzn w wieku 35 i 29 lat oraz 20-letnią pracownicę ośrodka, która miała ukraść właścicielowi kluczyki, by następnie przekazać je sprawcom kradzieży. To mieszkańcy województwa mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego, wcześniej karani za dokonywanie różnych przestępstw. Wszyscy trafili do aresztu, gdzie spędzą co najmniej najbliższe 3 miesiące.

Spektakularna akcja antyterrorystów w Świnoujściu

Jeden ze sprawców został zatrzymany na terenie Świnoujścia. Spektakularna akcja policji na ulicy Grunwaldzkiej, w pobliżu przeprawy Karsibór wzbudziła ogromne zainteresowanie przypadkowych świadków.

Zatrzymanie złodzieja ferrari

W obławie brali udział funkcjonariusze ze Szczecina i Koszalina, a także antyterroryści z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji ze Szczecina. Użyto m.in. granatów hukowych. Z osobowego BMW wyciągnięto mężczyznę, który, jak się okazało, był jednym ze sprawców kradzieży luksusowego ferrari. Zatrzymano również pasażerkę pojazdu, jednak póżniej kobieta została wypuszczona do domu. Policjanci dokonali również przeszukania w jednym ze świnoujskich mieszkań, a także w przyczepie, w której znaleziono m.in. śladowe ilości narkotyków.

Aktualnie policja prowadzi dalsze czynności zmierzające przede wszystkim do odzyskania skradzionego pojazdu. W czynności te zaangażowane jest Biuro Międzynarodowej Współpracy Policji KGP.

Nasi Partnerzy polecają