Tak wygląda budowa Fabryki Wody w Szczecinie. Zobacz zdjęcia z drona! [GALERIA]

2021-03-26 12:40

Prace przy budowie Fabryki Wody nie zwalniają tempa. Jednocześnie trwa budowa dwóch obiektów: Edukatorium i budynku aquaparku, a także łącznika i infrastruktury towarzyszącej. Na chodnikach i jezdniach rozpoczęło się już układanie kostki brukowej.

- Aktualnie w budynku basenowym trwają prace żelbetowe dotyczące wykonania słupów i ścian parteru oraz stropu nad parterem - informuje Łukasz Rogowski z firmy ALSTAL, która jest wykonawcą inwestycji. - Wykonywane są także ściany, słupy i belki na I piętrze i stropie. Dodatkowo trwają roboty murarskie oraz rozpoczęto wykonywanie posadzki betonowej w podbaseniu.

Zobacz też: Legendarne "Małe ZOO" znika z centrum Szczecina. "Tu kupiłem pierwszego chomika" [ZDJĘCIA]

Z kolei w budynku Edukatorium trwają roboty posadzkarskie, tynkarskie oraz prace związane z wykonaniem ścian działowych. Na terenie budowy trwa także układanie kostki brukowej na chodnikach i jezdniach.

Fabryka Wody - co się tutaj znajdzie?

Zakończenie budowy Fabryki Wody ma zakończyć się w 2022 roku. Obiekt powstaje na terenie 5 ha, a łączna powierzchnia użytkowa wyniesie ponad 17.000 m2. Łączny koszt tej inwestycji to około 349 milionów złotych. Generalnym wykonawcą tej inwestycji jest firma Alstal Grupa Budowlana z Bydgoszczy, która ma ponad 40-sto letnie doświadczenie w budownictwie. Profil działalności konsorcjum obejmuje realizacje projektów w zakresie budownictwa sportowo-rekreacyjnego, przemysłowego, mieszkaniowego, szpitali i centrów medycznych oraz renowacji obiektów zabytkowych.

W trzykondygnacyjnym budynku aquaparku znajdzie się m.in. 17 wewnętrznych basenów, największe saunarium w Polsce i 11 zjeżdżalni o łącznej długości pół kilometra. W budynku Edukatiorium znajdą się wystawy poświęcone wodzie, jej znaczeniu, roli, występowaniu i wpływie na nasze życie i cywilizację. Ofertę sportową w Fabryce Wody uzupełni strefa z kręgielnią, stołami bilardowymi, ścianką wspinaczkową, siłownią oraz kortami do squasha.

Zobacz też: Architekt szczecińskiej Fabryki Wody z prestiżowym wyróżnieniem

Sonda
Czy chodzisz regularnie na basen?
Legendarne "Małe ZOO" znika z mapy Szczecina
Nasi Partnerzy polecają